הרב שמואל אליהו מסר עדות במשטרה בפרשת ניסן סלומינסקי

אליהו עמד בראש פורום רבנים שבדק את החשדות בטרם הוגשו התלונות למשטרה. כשנשאל אם התרשם שחבר הכנסת הטריד מינית, השיב: "עצם הדרישה לבקש ממנו להתנצל אומרת שהיה משהו"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלומינסקי, בחודש שעבר
יניב קובוביץ

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, מסר היום (שני) עדות ביחידת להב 433 של המשטרה בעקבות תלונות שהוגשו נגד חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) על הטרדה מינית שביצע לכאורה בכמה נשים.

אליהו עמד בראש פורום רבנים שביקש לבדוק את החשדות בטרם הוגשו התלונות למשטרה. כחלק מאותה בדיקה של אליהו נגבו עדויות שחיזקו את החשדות. הוא אמר כי מעשיו של חבר הכנסת כפי שתיארו הנשים "לא מקובלים, לא נכונים ואסור שדבר כזה יקבל שום לגיטימיצה - אפילו לא בעצימת עין". כאשר נשאל הרב אם התרשם כי סלומינסקי הטריד מינית השיב: "עצם הדרישה לבקש ממנו להתנצל זאת אומרת שהיה משהו - אחרת לא היינו מבקשים ממנו להתנצל".

בחודש שעבר סלומינסקי השעה את עצמו מראשות ועדת חוקה, חוק ומשפט בעקבות הטענות נגדו. בלשכת יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, מסרו אז כי כהונתו של סלומינסקי תופסק רק אם יוגשו נגדו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות. עוד הוסיפו כי סלומינסקי "הכחיש באופן מוחלט את הפרסומים אודות הטרדות מיניות", וכי בנט "חוזר ומבקש מכל מי שנפגע או נפגעה לגשת לרשויות החוק, על אף הרגישות הנלווית, ולהגיש תלונה ובכך לדאוג שהנושא יטופל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ