נתניהו: אנשי התקשורת הפכו לתליינים - זה לא שיקולי עריכה, אלא שיקולי עריפה

ראש הממשלה התייחס בישיבת הסיעה לחשיפות תמלולי שיחותיו עם מו"ל ידיעות אחרונות ואמר: "לכל קוראי התמלילים הנה עוד תמליל, ביבי: זה לא יעזור לכם - אמשיך להוביל את המדינה"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (שני) את התקשורת בתגובה לפרסומים על שיחותיו עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. בישיבת סיעת הליכוד חיקה נתניהו את כתב ערוץ 2 גיא פלג: "לכל קוראי התמלילים הנה עוד תמליל בשבילכם: ביבי נקודותיים - זה לא יעזור לכם. אני מתכוון להמשיך להוביל את המדינה".

נתניהו הגיב לחשיפת השיחות בין מוזס לנתניהו, המעידות על עסקה שנרקמה בין השניים, במסגרתה ירכך העיתון את יחסו לראש הממשלה ובתמורה הוא יביא להחלשתו של העיתון "ישראל היום". נתניהו אמר כי "אנשי התקשורת הם גם החוקרים וגם התליינים. זה לא שיקולי עריכה אלא שיקולי עריפה. המטרה היא ללחוץ להגיש נגדי כתב אישום. מסע התעמולה מנסה להסתיר מעיני הציבור את הישגי הממשלה. הציבור הישראלי לא קונה את המתקפה הזו. רבים מאזרחי המדינה תומכים בנו". ראש הממשלה הוסיף כי הוא "מנוע מלהציג את התמונה - לא היתה שום עבירה פלילית". 

מוזס דן עם נתניהו בזהות העיתונאים שיסקרו אותו: "צריך לדאוג שתהיה רה"מ" עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו | נתניהו הבטיח למוזס מפורשות לפעול למענו: ״אפשר לחוקק את זה, נקים ועדה מיוחדת״הטריק של נתניהו לקידום חוקים שנויים במחלוקת בתחום התקשורת | נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו |שותפי הסוד לחקירות נתניהו: האנשים שהצליחו להפתיע גם את ראש הממשלה | נתניהו מרגיש שהאדמה רועדת תחת רגליו, אך הוא לא מתכוון לעזוב בשקט / יוסי ורטר | ההזדמנות ההיסטורית של מנדלבליט / גידי וייץ | שאלות ותשובות: מתי טובה לראש הממשלה הופכת לשוחד?

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר מוקדם יותר היום כי לא ידע על על המשא ומתן בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" במהלך כהונתו כמזכיר הממשלה. במענה לפניית "הארץ" אמר מנדלבליט כי במהלך כהונתו, שהסתיימה בפברואר 2016, הוא "עסק אך ורק בנושאים מקצועיים הקשורים לניהול עבודת הממשלה, וכן בתחומי עיסוק ממשלתיים מקצועיים שהוטלו עליו על ידי הממשלה".

נתניהו בישיבת הסיעה
נתניהו בישיבת הסיעהצילום: אוליבייה פיטוסי

הבוקר נחקר מוזס פעם נוספת במשרדי להב 433. בהמשך היום הגיע גם עורך העיתון רון ירון למסור עדות. אתמול נחקר מוזס במשך שמונה שעות בנוגע לפגישותיו עם ראש הממשלה נתניהו. 

יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, מתח היום ביקורת על התנהלות נתניהו. "ראש הממשלה עסוק בלארגן עסקות בתקשורת. הוא נהיה בנק השקעות קטן", אמר הרצוג בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, קרא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז את חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם זאת, לפיד לא התייחס לפרסומים האחרונים על חקירות נתניהו והצהיר כי לראש הממשלה "עומדת חזקת החפות כמו לכל אזרח ישראלי".

ראש הממשלה התייחס אמש לדיווחים על הקלטות השיחות בינו לבין מוזס, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כל הטענות הללו, שאני פעלתי לקידום חוק 'ישראל היום', הן טענות שווא. כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ