המפכ"ל על פרשות נתניהו: "החקירה לא תהיה ארוכה מאוד"

במהלך סיור ברהט אמר אלשיך כי "אנו צריכים לנהוג ברגישות כשמדובר באישי ציבור". המפכ"ל התייחס לפרישתו הצפויה של ראש אגף החקירות במשטרה ואמר כי הוא "לא יעזוב לפני שהכל נגמר"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלשיך ברהט, הבוקר
אלשיך ברהט, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס הבוקר (שלישי) במהלך סיור ברהט לפרשות במסגרתן נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו והעריך כי "החקירה לא תהיה ארוכה מאוד". אלשיך התייחס לשחיתות של נבחרי ציבור, ואמר כי "התפקיד שלנו הוא לא לאסוף מידע עליהם". באשר לפרישתו הצפויה של ראש אגף החקירות במשטרה, אמר אלשיך כי מני יצחקי "לא יעזוב לפני שהכל נגמר".

"תפקידנו הוא לבער שחיתות ולשמור על קופת המדינה", אמר אלשיך במהלך הסיור אך ציין כי "בנושאים של שחיתות של נבחרי ציבור, התפקיד שלנו הוא לא לאסוף מידע עליהם וליזום פעילות חשיפתית, המידע מגיע מטבע הדברים במדינה דמוקרטית. כל אחד מספר על השני אז המידע מגיע".

אלשיך התייחס לשיתוף הפעולה של המשטרה עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והסביר כי "אנחנו צריכים להיות מתואמים עם היועץ המשפטי ולפעול על פי הנחיותיו. זה נושא שבו יש פחות חופש פעולה למשטרה, והמבחן הוא מבחן התוצאה". 

המפכ"ל התייחס בין השאר לתמלילים המפורסמים בשבוע האחרון בחדשות 2, ואמר כי "היות ואני האחרון שרוצה להדליף מחדר החקירה, לא אגיד בשיטת האלמינציה מה נכון ולא נכון. אני עומד מאחורי ההודעות של משטרת ישראל... אנחנו מוציאים הודעות מאוד מדויקות, כל מילה מדודה. מדובר בנושאים רגישים ואנו צריכים לנהוג ברגישות כשמדובר באישי ציבור".

כשנשאל אם התמלילים שפורסמו עלולים לשבש את חקירת ראש הממשלה, השיב אלשיך כי "היכן שאנו חושבים שיש שיבוש או משהו קיצוני, אנו מגיבים. אני לא רוצה לתת אמירות שניתן יהיה לפרשן האם אמירה כזו או אחרת משבשת. אמרתי דברים ברורים. אנחנו לא מוכנים להיות חלק מהחגיגה התקשורתית. אני מבין אותה אך הנושא טעון פוליטית".

אלשיך אמר עוד כי "אני מניח שהחקירה לא תהיה ארוכה מאוד, אבל כאמור בסוף ההחלטה צריכה להיות של היועץ המשפטי לממשלה. לפעמים מבקשים השלמה כזו או אחרת ואנו עושים זאת הכי מהר שאנחנו יכולים. איש לא מפריע לעבודתנו המקצועית ואנו עושים זאת ביושרה המרבית".

המפכ"ל התייחס גם לפרישתו הצפויה של ראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי, ואמר כי סבבי המינויים במשטרה מאוד מאורגנים. עם זאת, הוא הבהיר כי יצחקי נעתר לבקשה שלא לעזוב את תפקידו "לפני שהכל נגמר", כלשונו. "הוא מבין שזה לא רלוונטי לפרוש במהלך חקירה", הוסיף אלשיך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ