דובר משפחת נתניהו נפגש הבוקר עם עורך ynet לשעבר

באתר "העין השביעית" פורסמו תמונות של הפגישה שנערכה בין ניר חפץ לערן טיפנברון - ששמותיהם הוזכרו בתמלילי השיחות בין רה"מ למוזס בהן תיאמו לכאורה סיקור אוהד לנתניהו ב"ידיעות אחרונות"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חפץ (מימין) וערן טיפנברון, הבוקר
ניר חפץ (מימין) וערן טיפנברון, הבוקר בתל אביבצילום: קרן התחקירים העצמאית

עורך אתר ynet לשעבר ערן טיפנברון נפגש הבוקר (שלישי) בתל אביב עם יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ, בבית קפה של מלון NYX בתל אביב, כך פורסם היום באתר "העין השביעית". באתר פורסמו תמונות שהגיעו לידי קרן התחקירים מתוך הפגישה בין השניים, אשר שמותיהם הוזכרו בתמלילי השיחות בין ראש הממשלה למו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס בהן סיכמו לכאורה על סיקור אוהד לנתניהו תמורת החלשת "ישראל היום".

בתמלילים שפרסם שלשום הכתב גיא פלג בחדשות 2 מתוך שיחה בין נתניהו למוזס, אמר המו"ל לראש הממשלה כי עליו למנות אדם מטעמו שיהיה בקשר עם עורך "ידיעות אחרונות" רון ירון ועם עורך ynet דאז, טיפנברון, בנוגע לשינוי התכנים בעיתון.

לפי התמלילים, אמר מוזס לנתניהו: "אתה חייב לשחרר מישהו שידבר עם רון (רון ירון, עורך "ידיעות אחרונות") את מי שאתה רוצה". נתניהו שאל את מוזס אם "ניר חפץ יוכל לדבר איתו?", ומוזס השיב בשלילה: "לא. ניר רצה לעשות שני דברים, הוא רצה לעבוד אצלך ולהיות עורך 'ידיעות'. אז אני לא רוצה... ניר מדבר איתו בשוטף אבל הוא לא יסמוך על ניר". 

לאחר מכן מוזס אמר לנתניהו כי ניר "צריך לדבר עם שני אנשים, עם רון ועם ערן (טיפנברון)". נתניהו שאל: "עם ערן (טיפנברון) ניר (חפץ) לא יכול לדבר? עדיף שלא?", ומוזס השיב: "יש משקעים, יש עבר, הוא היה עורך 'שבעה ימים' ורצה להיות עורך 'ידיעות'. הוא מעורבב".

טיפנברון בפגישה עם חפץ, הבוקרצילום: קרן התחקירים העצמאית

העורך הראשי של עיתון "ישראל היום" עמוס רגב הגיע היום למשרדי להב 433 כדי לתת עדות בפרשת 2000. גם מוזס עצמו הגיע למשרדי להב כדי להיחקר זאת הפעם הרביעית בפרשה. אתמול מסר את עדותו גם עורך "ידיעות אחרונות" רון ירון, כאשר חוקרי המשטרה ניסו להבין אם בשלב כלשהו במגעים בין המו"ל לראש הממשלה פנה מוזס לירון כדי לקדם את התוכנית שלכאורה רקמו השניים - לריכוך אופי הסיקור של נתניהו בעיתון תמורת החלשת "ישראל היום".

במשטרה סבורים כי אם נעשתה פנייה לירון בעניין על ידי מוזס, גם אם ירון לא ידע על השיחות עם נתניהו, הרי שיש בכך ביצוע של עסקה לפחות מצידו של מוזס כלפי ראש הממשלה.

טיפנברון סירב להגיב לפניית "העין השביעית", ואילו חפץ מסר בתגובה כי "טיפנברון ואני חברים ואנו נוהגים להיפגש בבתי קפה בתל אביב כעניין שבשגרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ