הפרקליטות בודקת אם ראש המוסד קיבל טובות הנאה ממקורבו של נתניהו, ג'יימס פאקר

הפרקליטות בודקת חומרים שנאספו בעקבות תחקיר ערוץ 10, לפיו יוסי כהן קיבל מפאקר כרטיסים להופעה בשווי אלפי שקלים ולן על חשבונו במלון. גורם המעורה בפרטים: כהן התבקש להעביר את התייחסותו

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי כהן ובנימין נתניהו בלשכת ראש הממשלה, ב-2015
יוסי כהן ובנימין נתניהו בלשכת ראש הממשלה, ב-2015צילום: חיים צח / לע"מ

אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה העביר לפרקליטות חומרים שנאספו באחרונה בעקבות תחקיר ערוץ 10, לפיו ראש המוסד יוסי כהן קיבל מהמילארדר האוסטרלי המקורב לראש הממשלה נתניהו, ג'יימס פאקר, כרטיסים להופעה והתארח בחדר בבעלות פאקר במלון דירות. בדיקת הפרשה מלווה על ידי הפרקליטות, וכמתחייב בחוק החומר הראשוני הועבר לפרקליטות, כדי שתחליט באיזה אפיק לפעול. לפי גורם המעורה בפרטים, בפרקליטות טרם השיבו לנציבות, אך פנו לכהן עצמו וביקשו את התייחסותו לפרסומים. בפרקליטות מסרו כי אכן מתקיימת בדיקה של הפרשה בנציבות המלווה על ידיהם. 

על פי התחקיר בערוץ 10, פאקר נתן לכהן כרטיסים בשווי אלפי שקלים להופעתה של הזמרת מריה קארי, ארוסתו לשעבר של פאקר, שהופיעה בישראל בשנת 2015. בנוסף, נבדק אם הוא שילם על חדר במלון בו שהה כהן, בעת שכיהן כראש המטה לביטחון לאומי. שמו של פאקר עלה בהקשרן של שתי הפרשות שבגינן נחקר ראש הממשלה באזהרה – פרשות 1000 ו2000. בנוגע לפרשה 1000, שבמרכזה החשד שנתניהו קיבל טובות ההנאה מאנשי עסקים, דווח כי נתניהו נשאל בחקירתו הראשונה על קשיו עם פאקר. בין היתר נשאל ראש הממשלה על האירוח שהעניק פאקר על פי תחקיר שפרסם העיתונאי רביב דרוקר לבנו יאיר נתניהו בדירת יוקרה שהוא מחזיק בתל אביב.

מהתחקיר שפורסם בנובמבר עלה עוד כי מלבד הלינה בדירה הממוקמת במלון הדירות רויאל ביץ', ההטבות שנתן פאקר ליאיר נתניהו כללו גם חופשות, טיסות פרטיות ולינה במלון יוקרה. בין היתר נטען כי נתניהו הבן הוטס לחופשות במטוסו הפרטי של פאקר, וכי בחלק מהחופשות מימן המיליארדר האוסטרלי גם את חבריו של יאיר נתניהו שהצטרפו לחופשה. לפי הדיווח, בפברואר האחרון טס יאיר נתניהו לחופשת סקי באספן, קולורדו, והשתכן באחוזתו המפוארת של פאקר, שלא שהה שם באותו זמן.

לפי הפרסום, לפני כמה חודשים נפגש עורך דינם של פאקר ונתניהו, יעקב ויינרוט, עם שר הפנים אריה דרעי וביקש בשם פאקר מעמד של תושבות קבע בישראל. עוד פורסם כי נתניהו נוהג לערוך מדי פעם את פגישות סוף השבוע שלו בביתו של פאקר בקיסריה, שנמצא בשכנות לביתו. 

במסגרת פרשה 2000, דיווח שלשום הכתב גיא פלג כי נתניהו פנה לאנשי עסקים במטרה לשכנעם להשקיע כספים בידיעות אחרונות, כדי לסייע למו"ל העיתון נוני מוזס. לפי הדיווח, מקורבו של נתניהו, ארנון מילצ'ן, המעורב גם הוא בפרשת טובות ההנאה, תיווך בין פאקר לבין מוזס לגבי השקעה בידיעות אחרונות. לפי הדיווח, נתניהו אף תידרך את פאקר לפני המפגשים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ