מנכ"ל משרד התקשורת פילבר והעיתונאי אבי רצון באו למסור עדות בפרשת נתניהו-מוזס

רצון הוזכר בתמלילי השיחה בין רה"מ למו"ל ידיעות אחרונות, כשנתניהו הציע אותו כמי שיכול לכתוב בעדו בעיתון. פילבר הגיש ערב הבחירות תצהיר שלפיו לנתניהו ולליכוד אין כל קשר לישראל היום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רצון בכניסה למשרדי להב 433, הבוקר
רצון בכניסה למשרדי להב 433, הבוקרצילום: דודו בכר

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר והעיתונאי אבי רצון, שמוזכר בתמלילי השיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, באו הבוקר (רביעי) למסור עדות במשרדי להב 433 של המשטרה. 

ערב הבחירות הגיש פילבר, אז יו"ר מטה הליכוד, תצהיר לוועדת הבחירות המרכזית שלפיו לנתניהו ולליכוד אין כל קשר לעיתון "ישראל היום". זאת, בתגובה לעתירה שהוגשה לוועדה לאסור על ישראל היום לפרסם תעמולת בחירות לקידומו של נתניהו במערכת הבחירות האחרונה.

מנכ"ל משרד התקשורת פילבר בהגיעו ללהב 433, היוםצילום: מוטי מילרוד

בתצהיר נכתב כי "לראש הממשלה נתניהו אין ולא היה כל קשר של שליטה... עם ישראל היום או עם מערכת עיתון או עם עיתונאים הכותבים בו או שיש בו כדי להשפיע על שיקולי העריכה של העיתון או על תכניו או על הקמתו, היווסדו או על ניהולו השוטף". יו"ר ועדת הבחירות, השופט סלים ג'ובראן, הכשיר את המשך פרסומו של ישראל היום לאחר בחינת העתירה.

רצון הוא פרשן ועיתונאי ספורט, המגיש תוכנית יומית ברדיו ירושלים. לפי תמלולי השיחות שפורסמו בחדשות 2, נתניהו ומוזס דנו בזהות עיתונאים וכותבי טורים שיעניקו סיקור אוהד יותר לראש הממשלה. באחת השיחות, מוזס אמר לנתניהו "תביא מישהו שיכתוב מחר בבוקר מאמרים, נו תביא. כבר מחר בבוקר, בלי קשר לכלום, לפני החוק, לפני הכול", ונתניהו ענה: "קח את הבחור הזה. הכדורגלן הזה, אבי רצון".

במרכז החקירה, המכונה תיק 2000, החשד כי נתניהו ומוזס סיכמו על סיקור אוהד תמורת החלשת "ישראל היום". אתמול התייצב לחקירה העורך הראשי של "ישראל היום", עמוס רגב. גם מוזס בא אתמול לחקירה, בפעם הרביעית. שלשום מסר את עדותו עורך ידיעות אחרונות רון ירון. חוקרי המשטרה מנסים בשלב זה להבין אם בשלב מסוים פנה מוזס לירון כדי לקדם את התוכנית שרקם לכאורה עם נתניהו.

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, העיד אתמול בפרשה השנייה נגד נתניהו, המכונה תיק 1000, ועוסקת בטובות הנאה שניתנו לכאורה לראש הממשלה נתניהו ולבני משפחתו מבעלי הון.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ