הנהג הדורס מאום אל-חיראן נפגע משני קליעים - ברגל ובבית החזה

לפי דיווח בערוץ 10, קליע פגע ברגל הימנית של הנהג, ייתכן שטרם האצת המכונית. קליע נוסף פגע בבית החזה והביא למותו מאיבוד דם, מוות שאפשר היה למנוע בטיפול רפואי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניחום אבלים אצל משפחת אבו אל-קיעאן, אתמול

יעקוב מוסא אבו אל-קיעאן, שדרס למוות את השוטר ארז (עמדי) לוי באום אל-חיראן, נפגע משני קליעים: אחד מהם פגע ברגלו הימנית, ואחד מהם בבית החזה שלו - כך דווח הערב (שישי) בערוץ 10.

לפי הדיווח, מתוצאות ראשוניות של הדו"ח שהועברו למשטרה ולמח"ש נראה כי אחד הקליעים פגע בברכו הימנית וייתכן שהירי התרחש טרם האיצה המכונית. הקליע השני פגע בעורק בבית החזה וגרם לדימום פנימי, שארך בין 20 דקות לחצי שעה - עד שהביא למותו של אבו אל-קיעאן מאיבוד דם. לפי הדיווח, מבצעי הנתיחה במכון לרפואה משפטית קבעו כי אילו היה אל-קיעאן מקבל טיפול ראשוני בשטח ומועבר לבית החולים היה ניתן להציל את חייו.

יעקוב אבו אל-קיעאן

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר בתגובה כי "האמת כפי שאמרנו לאורך כל הדרך יוצאת סופסוף לאור, החלל יעקוב אבו אל-קיעאן, אב ומורה, נורה על ידי שוטרים ומת מאיבוד דם כי המשטרה מנעה ממנו במתכוון טיפול רפואי. נתניהו וארדן שיקרו והסיתו. אני קורא להתפטרות השר לביטחון פנים ארדן לאלתר. אנחנו דורשים הקמת ועדה חקירה לבדיקת כל האירועים סביב הריסת הבתים באום אל-חיראן. זאת התוצאה של מדיניות השנאה של ראש הממשלה".

ח״כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) אמר כי לאור הממצאים הוא "דורש מהשר ארדן וראש הממשלה והמפכ"ל שיתנצלו בפני משפחת אבו אל-קיעאן ובפני הציבור. הממצא הברור מחייב הסקת מסקנות אישיות בקרב כל אלה שאצה להם הדרך לטעון כי מדובר במחבל ופיגוע ודאעש".

טיבי הוסיף כי "יעקוב, שנורה על ידי המשטרה, הוא קורבן של היד הקלה על ההדק ושל החיפוי המיידי. יש לחקור מי נתן הוראה להשאירו בשטח ללא מתן טיפול רפואי שיכול היה להציל את חייו, ולהעמידו לדין על גרימת מוות. תוצאות הנתיחה מחייבת שחרור מיידי של הגופה".

ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) אמר כי "ממצאי בדיקת גופתו של המנוח יעקוב אבו אל-קיעאן מוכיחים מעל לכל ספק שממשלת נתניהו את ארדן מסיתה נגד הציבור הערבי פעם אחר פעם למטרת הישרדות פוליטית".

בהלול הוסיף כי "בשעה ששתי משפחות מתאבלות על יקיריהן ממהר השר ארדן להכריז על פיגוע דאע"ש וטרור באום אל-חיראן. היום גילינו את העובדה הכואבת ביותר, שני חפים מפשע איבדו את חייהם ללא סיבה, בעוד שמי שאמורים להיות מנהיגינו ממהרים לקרוע את החברה הישראלית לגזרים לטובת הון פוליטי רגעי".

עוד אמר בהלול כי הוא "דורש מהשר ארדן להתנצל בפני משפחת אבו אל-קיעאן שנהרג מירי שוטרים והואשם ללא עוול בכפו בטרור, ובפני הציבור הערבי כולו, ולפנות את מקומו לאלתר".

מוקדם יותר היום דווח כי משפחתו של אבו אל-קיעאן עתרה לבג"ץ בבקשה להחזיר לה את גופתו באופן מיידי. העתירה הוגשה באמצעות מרכז עדאלה ומרכז אלמיזאן. דיון בעתירה יתקיים ביום שני הקרוב. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ