המפכ"ל: המשטרה כבר הגיעה למסקנות בחקירות נתניהו

אלשיך אמר בתדרוך לכתבים כי להערכתו, תוך מספר שבועות המשטרה תעביר את החומרים להחלטת הפרקליטות. הוא הוסיף כי עיקר חילוקי הדעות עם הפרקליטות הוא סביב פרשנות ממצאי החקירה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפכ"ל במנחת מגידו, בשבוע שעבר
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס בצהריים (ראשון) בתדרוך לכתבים לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "אנחנו מבחינתנו כבר יודעים לאילו מסקנות הגענו בחקירה. אנחנו בישורת האחרונה של שתי הפרשיות המדוברות... להערכתי, בתוך מספר שבועות נעביר את חומרי החקירה להחלטת הפרקליטות".

"תפקידה של המשטרה הוא קודם כל להגיע לחקר האמת ולאסוף ראיות בהתאם לחשדות שעולים", אמר אלשיך בהתייחסו לתיק 1000 ולתיק 2000 במסגרתם נחקר ראש הממשלה בשבועות האחרונים. "אנחנו בהחלט בישורת האחרונה ונותנים פוש חזק כדי לסיים את החקירה".

לשאלה אם התעוררו מחלוקות בין המשטרה לבין הפרקליטות בנוגע לחקירה או לממצאיה, השיב המפכ"ל כי הוא אינו חושב שיש חילוקי דעות משמעותיים. "חילוקי הדעות הם בעיקר בנושא הפרשנות של ממצאי החקירה". 

על התקרית באום אל-חיראן: "צריך להבין את הזירה"

אלשיך התייחס בדבריו גם לעימותים בשבוע שעבר באום אל-חיראן, במהלכם נהרגו האזרח יעקוב אבו אל-קיעאן והשוטר ארז (עמדי) לוי. "שילמנו מחיר יקר ביותר שבמשך שעתיים מאז קרות האירוע לא יכולנו לצאת לכלי התקשורת ולהודיע שנהרג שוטר ממשטרת ישראל", אמר. "היה לזה מחיר משום שבאותן שעתיים היו אזרחים ונבחרי ציבור ששלטו בשיח התקשורתי והוציאו גרסאות מופרכות".

המפכ"ל תיאר את השתלשלות האירועים לגרסת המשטרה במהלך העימותים ביישוב. "צריך להבין את הזירה שבה היו השוטרים - המקום חשוך, אדם שיושב ברכב ומסמנים לו לא לנסוע מתחיל לפתוח בנסיעה. למרות כל הניסיונות לאותת לו עם פנס, לדפוק לו על הרכב ולירות לגלגלים, הוא פוצח בנסיעה פרועה במהלכה הוא סוטה מהשביל ודורס שוטרים", אמר.

לדברי אלשיך, האירוע עדיין נמצא בבדיקה. "אנחנו יודעים מי ירה באירוע, אנחנו יודעים איפה הוא נפגע. יש הרבה שמועות וספקולציות מסביב לאירוע הזה. אני מציע לכולם להמתין לסיום הבדיקה של מח"ש", הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ