במשטרה סבורים: התגבשה תשתית ראייתית מספקת נגד נתניהו

אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה נחרצים בנוגע לראיות שהעלו החקירות, בעיקר בפרשת טובות ההנאה. מתחזקת ההערכה שהמשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את ראש הממשלה לדין

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה השבועית, היום
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

במשטרה סבורים כי החקירות נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העלו תשתית ראייתית מספקת לגבי חלק מהחשדות נגדו לפחות. גורם משפטי בכיר אמר אף הוא כי חלק מהחשדות בפרשת טובות ההנאה (תיק 1000) התגלו בחקירה כמבוססים. לאור זאת, מתחזקת ההערכה שהמשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את נתניהו לדין.

בדיונים פנימיים במערכת אכיפת החוק נשמעים אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), שצוות מצומצם מאנשיה מופקד על חקירות נתניהו, נחרצים באשר לראיות שהעלו החקירות, בעיקר בפרשת טובות ההנאה. בפרשת נתניהו-מוזס, המכונה תיק 2000, אין מחלוקת לגבי הראיות אך טרם הושגה הסכמה לגבי משמעותן המשפטית.

המפכ"ל, רוני אלשיך, התייחס היום (ראשון) לחקירות ראש הממשלה בשיחה עם כתבים ואמר כי המשטרה כבר ירדה לחקר האמת והגיעה למסקנות לגבי הפרשות שבהן חשוד נתניהו. לדבריו, החקירה נמצאת בישורת האחרונה שלה ואם לא יתרחשו התפתחויות בלתי צפויות, בתוך שבועות תוכל המשטרה להעביר את ממצאיה לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

לשאלה אם החקירה ביססה את החשדות נגד נתניהו, השיב אלשיך כי המשטרה "עשתה עבודה טובה". כשנשאל אם חקירת ראש הממשלה בחשד לקבלת טובות הנאה ביססה גם חשד לעבירת שוחד, ענה כי ההבדל בין שתי העבירות נתון לפרשנות משפטית. בהמשך, בתשובה לשאלה אם ישנם חילוקי דעות בין המשטרה והפרקליטות, אמר המפכ"ל כי לא מדובר בחילוקי דעות מהותיים, אלא בכאלה העוסקים ב"סמנטיקה משפטית".

אלשיך הבהיר כי המשטרה לא תצרף לממצאי החקירה נגד נתניהו שתעביר לפרקליטות ולמנדלבליט המלצה רשמית להעמיד חשודים לדין. המפכ"ל מבקש להחיל נוהל שלפיו המלצה כזו לא תיכלל בהודעות המשטרה על סיום חקירה. במאי האחרון עוררה מדיניות זו ביקורת במערכת אכיפת החוק, כאשר המשטרה המליצה להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשת מעונות ראש הממשלה, אך פרסמה הודעה לקונית שבה לא הוזכרו ההמלצה או שמה של נתניהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ