נעה שפיגל
נעה שפיגל

עימותים אלימים פרצו הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בחיפה במהלך דיון בהארכת מעצרו של ראש המועצה המקומית ג'וליס, סלמאן עאמר, הנאשם ברצח מוניר נבואני בספטמבר האחרון. במהלך העימותים פיזרו כוחות אבטחה גז פלפל באולם בית המשפט. ארבעה בני אדם עוכבו לחקירה בעקבות התקרית. מהמשטרה נמסר כי היא עצרה שני תושבי ג'וליס בשנות ה-20 וה-50 לחייהם, במעורבות בהפרת הסדר.

העימותים פרצו על רקע בקשת נציגיו של ראש המועצה עאמר בדיון לחלופת מעצר - צעד אליו משפחת הנרצח מתנגדת. בתחילה החלו חילופי קללות באולם בית המשפט, ולאחר שחלק מהנוכחים הוצאו החוצה החל קרב מהלומות במסדרון. כוחות גדולים של משמר בתי המשפט והמשטרה הגיעו למקום ופיזרו את גז הפלפל כדי להפריד בין הניצים.     

במהלך הקטטה התערבו בקטטה גם בני משפחתה של ויג'דאן אבו חמיד, הנערה שנרצחה לפני כחודש בכפר כסרא-סמיע. הם נכחו במקום לרגל הגשת כתב אישום נגד החשוד ברצח אבו חמיד. ככל הנראה, הם נטלו חלק בעימותים לאחר שחשבו בשוגג שמשפחת החשוד ברצח נמצאת גם היא במקום. 

באוקטובר הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום בגין רצח נגד עמאר, לפי ירה למוות בנבואני, תושב ג'וליס בן 46 עמו היה מסוכסך. ראש המועצה מואשם גם בשיבוש מהלכי משפט. 

בכתב האישום צוין כי השניים היו מסוכסכים זמן ממושך קודם לרצח. ביום הרצח שלח נבואני מסרון לעאמר בו כתב: "כלב, אתמול הבטחתי לעשות משהו ולא קיימתי. אבל הרבה אני הולך לעשות היום, לא כדאי לך להיכנס למועצה. אני בא אליך". בהמשך, בסביבות השעה 08:30 בבוקר הגיע עאמר לבניין מועצת ג'וליס עם מכוניתו. נבואני הגיע למקום מיד אחריו והחנה את מכוניתו מאחורי זו של עאמר.  

בעוד עאמר יושב ברכבו, יצא נבואני ממכוניתו והוציא מתא המטען מקל מעץ באורך כמטר וניגש לעבר ראש המועצה כשהוא צועק שהוא צריך למות - וחבט ברכבו של עאמר באמצעות המקל. בשלב זה, הגיע אחד מעובדי המועצה וניסה להפריד בין השניים. למרות זאת, לפי כתב האישום, ירה עאמר לעבר נבואני כמה יריות מטווח קצר בפלג גופו העליון ובראשו.

עמאר בדיון הקודם בבית המשפט המחוזי בחיפה, באוקטוברצילום: מוטי מילרוד

בהמשך, לאחר שנשמט המקל מידו של נבואני ולמרות ניסיונו של עובד המועצה להדוף את עאמר ולמנוע את המשך הירי, התקרב עאמר  לעבר נבואני והמשיך לירות בפלג גופו העליון ובראשו עד שהביא למותו. בסך הכל ירה עאמר שבעה כדורים בקבלן. על פי כתב האישום, לאחר מכן הוא לקח את האקדח ואת הטלפון הסלולרי שנשא עמו והלך מהמקום, וזאת בכוונה לשיבוש מהלכי משפט. ראש המועצה הסגיר עצמו למשטרה כעבור שלוש שעות.

תושבים בג'וליס סיפרו לאחר הגשת כתב האישום כי הרקע לסכסוך בין השניים אינו נוגע לסוגיות הקשורות בתפקודו של ראש המועצה, אלא לנושאים אישיים שהצדדים מנועים מלפרט. בעקבות הרצח הוקמה ועדת סולחה שכוללת את ראשי הרשויות הדרוזיות, חברי כנסת הדרוזים ואנשי העדה ובהם המנהיג הרוחני של העדה השייח מוואפק טריף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ