ארבעה צעירים נאשמים בתקיפת חקלאים פלסטינים על רקע לאומני

בכתב האישום נכתב כי הנאשמים, בן 18 ושלושה קטינים בני 17-15, יצאו ממאחז ליד שילה כשהם רעולי פנים ומצויידים במוט ברזל במטרה לגרש את הפלסטינים מהמקום

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר
יותם ברגר

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים כתב אישום נגד ארבעה נאשמים, בהם צעיר בן 18 ושלושה קטינים בני 17-15, בגין תקיפת פלסטינים על רקע לאומני לפי כשבוע סמוך לתורמוס עייא.

על פי כתב האישום, ירדו הנאשמים בשעות הבוקר מהמאחז גאולת ציון הסמוך לשילה שבמרכז הגדה המערבית, לכיוון שדה חקלאי של פלסטינים. הנאשמים היו רעולי פנים, ומצוידים בלום ומוט ברזל. על פי הפרקליטות, כוונתם היתה לגרום לחקלאים "להפסיק את עבודתם ולעזוב את המקום".

הם מואשמים כי יידו "עשרות אבנים" לעבר החקלאים הפלסטינים, גידפו אותם ואיימו עליהם "מתוך מניע אידיאולוגי לאומני, ואף שלא היה להם כל סכסוך אישי קודם עם החקלאים הפלסטינים", לשון הודעת הפרקליטות.

הארבעה נעצרו לאחר ששוטרים סמויים שהיו במקום הבחינו בהם. כשהשוטרים הזדהו בפניהם והורו להם לעצור, ניסו הנאשמים להימלט לכיוון המאחז. כתב האישום מייחס להם עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני, ניסיון פציעה בנסיבות מחמירות ואיומים מתוך מניע גזעני.

מארגון חוננו שמייצג את הנאשמים נמסר בתגובה כי כתב האישום "חושף כי שוב המשטרה הפעילה מסתערבים כנגד מתיישבים יהודים, למרות הבטחות השר לבטחון פנים וביקורת של בתי המשפט על שיטת הפעולה בעבר". עו"ד משה פולסקי מהארגון אמר: "שוב אנו רואים פרובוקציה יזומה ומסוכנת של המשטרה שמבקשת לייצר אירועים במטרה לעצור תושבים ולהרחיקם מהאזור לאחר שבתי המשפט קבעו כי אין איסור לשהות בשטח המאחז גאולת ציון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ