שעיה סגל, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, מסר עדות בפרשת טובות ההנאה

שעיה סגל מסר בלהב 433 עדות בפרשת טובות ההנאה. אתמול פורסם ב"הארץ" כי במשטרה סבורים שהחקירות נגד נתניהו העלו תשתית ראייתית מספקת לגבי חלק מהחשדות לפחות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שעיה סגל במשרדי להב 433, היום
יניב קובוביץ

יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעיה סגל, העיד היום (שני) במשרדי להב 433 של המשטרה בפרשה 1000, שבמרכזה עומד החשד שנתניהו ובני משפחתו נהגו לקבל טובות הנאה מבעלי הון בארץ ובחו"ל.

אתמול פורסם ב"הארץ" כי במשטרה סבורים שהחקירות נגד נתניהו העלו תשתית ראייתית מספקת לגבי חלק מהחשדות נגדו, לכל הפחות. גורם משפטי בכיר אמר אף הוא כי חלק מהחשדות בפרשת טובות ההנאה התגלו בחקירה כמבוססים. לאור זאת, מתחזקת ההערכה שהמשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את נתניהו לדין.

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, אמר אתמול בשיחה עם כתבים כי המשטרה כבר ירדה לחקר האמת והגיעה למסקנות לגבי הפרשות שבהן חשוד נתניהו. לדבריו, החקירה נמצאת בישורת האחרונה ואם לא יתרחשו התפתחויות בלתי צפויות, בתוך שבועות תוכל המשטרה להעביר את ממצאיה לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

על פי ההערכות, שוויון של טובות ההנאה שקיבלו נתניהו ורעייתו בפרשת המתנות מהמפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן והמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר נע בין 650 ל-700 אלף שקלים.

בסוף השבוע פורסם ב"הארץ" כי עדותו של מילצ'ן היתה נקודת המפנה בפרשה, וכי אליה הצטרפו קבלות ופרטי כרטיסי אשראי, שנתפסו בידי החוקרים ומעידים לכאורה על מסע הרכישות למען ראש הממשלה ובני ביתו. עוד קודם הצביע מידע מודיעיני שהצטבר במשטרה על דפוס שבמסגרתו התבקשו אילי הון לרכוש עבור נתניהו מוצרי יוקרה. התשתית הראייתית בציר שבין ראש הממשלה והמפיק ההוליוודי היא שביססה את החשד הזה. בחודשים האחרונים העידו, מלבד מילצ'ן עצמו, גם כמה מעובדיו בישראל, שהיו מעורבים במבצעי הרכישה וההעברה של טובות ההנאה לנתניהו. השלב האחרון התבצע באמצעות נהגים.

ממידע שהגיע לידי "הארץ" עולה שמילצ'ן טען כי במרבית המקרים לא גילה נדיבות ספונטנית, אלא בני הזוג נתניהו הם שדרשו ממנו להעניק להם את טובות ההנאה. ידידיו סיפר איל ההון כי לא ציפה לכל מחווה שלטונית תמורת התשורות שהעניק. אדם שמכיר את מילצ'ן היטב אמר כי הוא "כבר עשה את הונו", והעריך שהתקשה לסרב לדרישותיו של ראש ממשלה בישראל מפני שרצה בקרבה למוקדי קבלת ההחלטות. מילצ'ן עצמו לא התייחס לחשדות בפרשה מאז שדווח ב"הארץ" כי הוא מעורב בה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ