שרון פולבר

הרב יאשיהו פינטו ישתחרר מחר בבוקר (רביעי) מכלא ניצן לאחר שריצה את שנת המאסר שנגזרה עליו בגין מתן שוחד לתנ"צ אפרים ברכה, לשעבר ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, ובגין שיבוש הליכי משפט. בצל הפרשה שהתרחשה בחודש יולי 2015 שם ברכה קץ לחייו סמוך לביתו במודיעין. 

פינטו ישתחרר לאחר שבחודש ספטמבר קיבל בית המשפט המחוזי מרכז את ערעור הפרקליטות וקבע כי לא יזכה לקיצור עונשו. בהחלטתו כתב אז השופט אברהם טל כי "עיון במידעים החסויים שהוצגו בפני הוועדה ובפנינו מעלה כי מדובר במשיב (הרב פינטו – ש"פ) בעל קשרים עבריינים וקיים חשש שאם ישוחרר ימשיך בקשרים אלה גם אם בתקופת הרישיון ישהה הרחק מביתו". עוד הוסיף השופט כי "איננו מקבלים את טענתו של הרב לפיה מדובר בפגישות או בשיחות עם עבריינים שבאו אליו כדי להיוועץ בו או לקבל ממנו ברכת רב כמו אחרים, אלא במעשים חריגים שהתבצעו גם במהלך מאסרו ועמדו ברקע האירוע שבגללו חשש הרב להשתתף בהליכים טיפוליים ובחינוך יחד עם אסירים אחרים".

עוד הוסיף השופט באשר למצבו הרפואי של הרב כי "מהמסמכים הרפואיים שהוצגו בפנינו עולה כי אמנם הרב פינטו חולה וזקוק לטיפולים רבים ולניתוח, אך הוא יוכל לקבל את הטיפולים במהלך מאסרו".

פינטו הודה במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד בסכום של כ-400 אלף שקלים, אותם העביר לרעייתו של תנ"צ ברכה באמצעות רעייתו, הרבנית דבורה פינטו. זאת בתמורה למידע אותו ביקש להשיג בעניין חקירה אחרת שהתנהלה ונגעה לפעילותה של עמותת "חזון ישעיה", שהוא עומד בראשה.

ההסדר נחתם לאחר משא ומתן ארוך שניהל פינטו עם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן. זאת לאחר שפינטו מסר מידע מפליל נגד ניצב מנשה ארביב, שכיהן בתפקיד ראש להב 433. היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה וינשטיין, הודיע כי יש כוונה להעמיד את ארביב לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים ועבירת אי מילוי חובה רשמית, כיוון שלא דיווח על הצעת שוחד שקיבל מהרב ופעל להסתיר את קשריו עמו כשנשאל עליהם במסגרת החקירה. בשלב זה טרם הוגש כתב אישום בתיק. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ