במשרד המשפטים מעריכים: חקירת פרשת מוזס-נתניהו תימשך עוד זמן, דרושות פעולות חקירה בחו"ל

לפי דיווח בחדשות 10, יש כוונה לבצע חיקורי דין בחו"ל של מו"ל ישראל היום אדלסון ושל אנשי העסקים שעל פי תמלילי השיחות עם מוזס, נתניהו הציע להם לרכוש את ידיעות אחרונות

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

גורמים במשרד המשפטים העריכו היום (רביעי) כי חקירת "תיק 2000", שבמרכזו החשד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס על סיקור אוהד בעיתונו תמורת החלשת "ישראל היום", תימשך עוד זמן וכי נדרשות פעולות חקירה נוספות וגביית עדויות של עדים בארץ ובחו״ל.

בערוץ 10 דווח הערב כי בין היתר יש כוונה לבצע חיקורי דין בחו״ל של מו״ל ״ישראל היום״ שלדון אדלסון ושל אנשי העסקים שעל פי דיווחים שונים נתניהו הציע להם לרכוש את ידיעות אחרונות. בערוץ 2 פורסם כי ראש הממשלה תיווך בניסיון למכור את ידיעות אחרונות לתאגיד "אקסל שפרינגר" הגרמני כבר ב-2014. עוד דווח באחרונה כי נתניהו ביקש לכאורה מאיש העסקים לארי אליסון, מייסד חברת  התוכנה הענקית "אורקל", לרכוש את ידיעות אחרונות. אתמול פורסם בהארץ כי ראש הממשלה נפגש עם לכלן מרדוק, בנו של איל העיתונות רופרט מרדוק ומי שמנהל את עסקיו בפועל, והציע גם לו לרכוש את עיתונו של ארנון מוזס.

ההערכה הנוכחית של גורמים במשרד המשפטים עומדת בסתירה לדבריי מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ביום ראשון האחרון, לפיהם המשטרה כבר הגיעה למסקנות בחקירות נתניהו ולהערכתו בתוך כמה שבועות המשטרה תעביר את החומרים להחלטת הפרקליטות.

בתדרוך לכתבים אמר המפכ"ל כי "אנחנו מבחינתנו כבר יודעים לאילו מסקנות הגענו בחקירה. אנחנו בישורת האחרונה של שתי הפרשיות המדוברות... להערכתי, בתוך מספר שבועות נעביר את חומרי החקירה להחלטת הפרקליטות". אלשיך הוסיף כי "תפקידה של המשטרה הוא קודם כל להגיע לחקר האמת ולאסוף ראיות בהתאם לחשדות שעולים. אנחנו בהחלט בישורת האחרונה ונותנים פוש חזק כדי לסיים את החקירה".

נתניהו בכנסת, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

אתמול התייצב נוני מוזס לחקירה נוספת ביחידת להב 433 של המשטרה, החמישית במספר. שלשום העיד יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, שעיה סגל, במשרדי להב 433 בפרשה 1000, שבמרכזה עומד החשד שנתניהו ובני משפחתו נהגו לקבל טובות הנאה מבעלי הון בישראל ובחו"ל. על פי ההערכות, שוויין של טובות ההנאה שקיבלו נתניהו ורעייתו בפרשת המתנות מהמפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן והמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר נע בין 650 אלף ל-700 אלף שקלים.

במשטרה סבורים כי החקירות נגד נתניהו העלו תשתית ראייתית מספקת לגבי חלק מהחשדות נגדו, לכל הפחות. גורם משפטי בכיר אמר אף הוא כי חלק מהחשדות בפרשת טובות ההנאה התגלו בחקירה כמבוססים. לאור זאת, מתחזקת ההערכה שהמשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את נתניהו לדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ