נתניהו נחקר בפעם השלישית במעונו

חקירת ראש הממשלה, שנמשכה שלוש שעות, עסקה בפרשת טובות ההנאה ובמגעים בינו למו"ל ידיעות אחרונות. אתמול כתב נתניהו בפייסבוק: אנשי תקשורת ופוליטיקאים מנסים לבצע הפיכה שלטונית

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו אתמול במליאת הכנסת
יניב קובוביץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (שישי) בפעם השלישית במעונו בירושלים בנוגע לשתי הפרשות שבהן הוא מעורב - פרשת טובות ההנאה ופרשת המגעים שתועד מנהל עם מו"ל "ידיעות אחרונות" ו-ynet נוני מוזס בנוגע להחלשת "ישראל היום". חקירתו של נתניהו ארכה שלוש שעות. מוזס נחקר אתמול שוב במשרדי להב 433.

נתניהו תקף אתמול בעמוד הפייסבוק שלו את התקשורת וכתב כי אנשי תקשורת ופוליטיקאים מפעילים לחץ על היועץ המשפטי הממשלה ועל גורמי אכיפת החוק בניסיון לבצע הפיכה. "יצא המרצע מהשק: לחץ של אנשי תקשורת ופוליטיקאים על היועץ המשפטי וגורמי האכיפה כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר נגד רה"מ נתניהו. זהו ניסיון לבצע הפיכה שלטונית בדרך לא דמוקרטית", כתב ראש הממשלה.

ראש הממשלה אמר שלשום דברים ברוח דומה ב"שעת שאלות" במליאת הכנסת. "כל מי שעיניו בראשו יראה שיש פה ציד, רדיפה וצביעות", הטיח נתניהו בחברי הכנסת. "מהלכים אימים על גורמי אכיפת החוק והמסר ברור: אם אתם לא מגישים כתב אישום נגד נתניהו, אתה לא יועץ משפטי, אתה לא פרקליט מדינה". לטענתו, הגורמים שמאחורי המהלך הזה הם "אבירי שלטון החוק שאתרגו את אריאל שרון. אותם אנשים שהמציאו את ביבי־טורס וסיפרו לציבור על מימון כפול של נסיעות. דברים שלא היו. יש לי חדשות בשבילכם: אני אמשיך להוביל את מדינת ישראל עוד שנים רבות עבור אזרחי ישראל, מדינת ישראל והעם היהודי".

בדיונים פנימיים במערכת אכיפת החוק נשמעים אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), שצוות מצומצם מאנשיה מופקד על חקירות נתניהו, נחרצים באשר לראיות שהעלו החקירות, בעיקר בפרשת טובות ההנאה. לאור זאת, מתחזקת ההערכה שהמשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את נתניהו לדין. בפרשת נתניהו-מוזס אין מחלוקת לגבי הראיות אך טרם הושגה הסכמה לגבי משמעותן המשפטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ