יעלון העיד במשטרה: נתניהו היה פעיל באופן ישיר בביטול מכרז כלי השיט

לפי דיווח בחדשות 2, שר הביטחון לשעבר העיד כי רה"מ פעל לטובת תאגיד הצוללות הגרמני מעל ראשה של מערכת הביטחון ■ תיק 2000: מוזס העיד כי נתניהו התנהג כאילו הוא העורך בפועל של "ישראל היום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם יעלון והרמטכ"ל לשעבר גנץ בטקס קבלת הצוללת אח"י תנין בבסיס חיל הים בחיפה, ב-2014

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון מסר בעדותו במשטרה מידע לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מעורב באופן ישיר ופעיל בביטול המכרז של משרד הביטחון לרכישת כלי השיט, כדי שניתן היה לרכוש אותם מתאגיד טיסנקרופ. כך דווח הערב (שבת) בחדשות ערוץ 2. לפי הדיווח, יעלון גם טען בעדותו כי נתניהו ניהל מגעים מול גורמי ממשל בגרמניה לרכש כלי שיט מתאגיד טיסנקרופ מעל ראשה של מערכת הביטחון הישראלית.  

בנוגע לפרשה 2000, שבמרכזה החשד כי נתניהו סיכם עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס על סיקור אוהד בעיתונו תמורת החלשת "ישראל היום", דווח בחדשות 2 כי בעדותו אתמול בלהב 433 סיפק מוזס עדויות לפיהן נתניהו התנהג כעורך בפועל של החינמון "ישראל היום" וניהל עימו משא ומתן כאילו היה בעליו של החינמון.

במוקד פרשת הצוללות, המכונה גם "פרשה 3000", נמצא החשד כי דוד שמרון, עורך דינו ובן דודו של נתניהו, ייצג את מיכאל גנור, נציגו של התאגיד גרמני טיסנקרופ שחתם באחרונה על מזכר הבנות לבניית שלוש צוללות חדשות לחיל הים הישראלי. נתניהו דחף בתחילה לכך ששלוש צוללות יתווספו לצי הקיים המונה תשע צוללות, ו-ב-2015 התנהלו מגעים בנושא מול התאגיד הגרמני. בנוסף, ראש הממשלה ביקש לרכוש שתי ספינות נגד צוללות. יעלון ומערכת הביטחון התנגדו לעסקה נחרצות – והנושא ירד מהפרק. לאחר עזיבת יעלון את תפקיד שר הביטחון, נסע ראש המל"ל לגרמניה יחד עם נציגי השר ליברמן למו"מ בעניין הצוללות. בחודש אוקטובר אישר הקבינט את מזכר ההבנות להחלפת שלוש צוללות ותיקות ברכישת שלוש צוללות חדשות.

בנוגע לפרשת טובות ההנאה, תיק 1000, דווח אתמול בחדשות 10 כי המשטרה חושדת שלפחות ארבעה אנשי עסקים נוספים מלבד המפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן סיפקו טובות הנאה בשיטתיות לאשתו ולבנו של ראש הממשלה, שרה ויאיר נתניהו‎. לפי הדיווח, אנשי העסקים העבירו לבני המשפחה תכשיטים והעידו על כך במשטרה. בני משפחת נתניהו נשאלו על כך בחקירתם.

לפי בכירים במשטרה, לשכת ראש הממשלה קוצבת את זמני החקירות של נתניהו לשלוש שעות בכל פעם - דבר המאפשר לו להיוועץ עם עורכי דינו ופוגע בחקירה. כך דווח אתמול בחדשות 2. חקירתו השלישית של נתניהו נערכה אתמול במעון ראש הממשלה בירושלים. עוד דווח כי חקירותיו המרובות והארוכות של מו"ל "ידיעות אחרונות" ו-ynet נוני מוזס - שבשתי הפעמים האחרונות נמשכו עשר שעות כל אחת - מסבכות את התמונה מבחינת ראש הממשלה. מוזס פורס בפני החוקרים את המשא ומתן שניהל עם נתניהו במשך שנים, החל מ-2009 ועד 2015, בו לפי החשד דנו השניים בריכוך אופי הסיקור של נתניהו בתמורה להחלשת "ישראל היום".

נתניהו תקף שלשום בעמוד הפייסבוק שלו את התקשורת וכתב כי אנשי תקשורת ופוליטיקאים מפעילים לחץ על היועץ המשפטי הממשלה אביחי מנדלבליט ועל גורמי אכיפת החוק בניסיון לבצע הפיכה. "יצא המרצע מהשק: לחץ של אנשי תקשורת ופוליטיקאים על היועץ המשפטי וגורמי האכיפה כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר נגד רה"מ נתניהו. זהו ניסיון לבצע הפיכה שלטונית בדרך לא דמוקרטית", כתב ראש הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ