תושב חיפה מואשם ברצח על רקע לאומני

כתב אישום הוגש הבוקר נגד מחמד שינאווי, בן 21, שרצח בתחילת החודש את נהג ההסעות גיא כפרי ופצע את הרב יחיאל אילוז. שב"כ: הוא יצא לפיגוע אחרי שחברתו קראה לו "אוהב יהודים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שינאווי, היום בבית המשפט

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מחמד שינאווי, בן 21, תושב חיפה, שרצח את גיא כפרי ופצע את הרב יחיאל אילוז בתחילת החודש בחיפה. השב"כ התיר לפרסום פרטים מהחקירה, מהם מתברר כי שינאווי, תושב שכונת חליסה בחיפה, ביצע את המעשים ממניעים דתיים ולאומניים.

כתבי אישום נוספים הוגשו נגד שני חבריו - איהאב יוסף, בן 21, וחאלד אבו כליב בן, 22,  בגין סיוע לאחר מעשה. סנגורו של שינאווי, עו"ד ראפת אסדי, התפטר בסוף השבוע שעבר לאחר שהבטיח כי אם יתברר שמניעיו לאומניים יפסיק לייצגו.

על פי שב"כ, שינאווי ביצע את הירי "באופן מכוון כלפי יהודים, באמצעות רובה 'קרלו' שהיה ברשותו". שינאווי הגיע אל העיר התחתית בחיפה, עקב אחרי הרב יחיאל אילוז, ירה בו ופצע אותו קשה. כאשר זיהה אשה יהודייה נוספת, ירה גם לעברה. בהגיעו לאזור הגשר ברחוב הגיבורים, בסמוך לשעה 10:00, הבחין שינאווי בגיא כפרי כשהוא צועד לבדו. שינאווי התקרב לכיוונו ואחרי שהשתכנע שהוא יהודי ירה מספר יריות לעברו, כשנשקו מוסתר בתיק, והרג אותו. 

 השב"כ מציין כי שינאווי קיבל סיוע משני חבריו, כאשר אחד מהם אף מסר לו סכין קצבים, "לצורך הגנה עצמית". גם כנגד הקטין שסייע לשינאווי להביא את נשק ה"קרלו" הוגש היום כתב אישום בגין סיוע למפגע. 

לפי כתב האישום, בלילה שלאחר הרצח הסתובב שינאווי בחיפה וישן במסגד בחליסה. יום לאחר מכן נסע לירושלים בתחבורה ציבורית כדי להתפלל במסגד באיזור שער שכם. ב- 5.1 הוא הסתובב בחיפה ובנשר, ולאחר מכן נסע בטרמפים לצומת אחיהוד והגיע בשעות הערב לבית דודו בכפר מכר. בסמוך לשעה 21:00 הסגיר את עצמו יחד עם דודו בתחנת עכו. 

לפי הודעת שב"כ, "בשנים שקדמו לאירועים שלהלן, פיתח שינאווי שנאה ליהודים, שהחלה על רקע פעילות ישראל במלחמת לבנון השניה. במהלך השנים גברה שנאתו והתחזקה אצלו האמונה כי יהודים הם כופרים וכי יש לפגוע בהם פיזית", נכתב בכתב האישום.  עוד נמסר כי "זרז לביצוע הפיגוע על-ידי מוחמד היה העובדה שהוא כונה על-ידי חברתו 'ציוני יהודי' ו'אוהב יהודים'".

יוסף שינאווי, אביו של הנאשם, אמר ל"הארץ" כי הוא לא יודע מה קרה לבנו. "אני לא מבין למה הוא עשה את זה. אמרתי שיבדקו אותו פסיכיאטרים. אני חי פה בארץ ישראל. זאת המדינה שלי. 37 שנה אני עובד עם אבא שלי בירקות בנווה שאנן. כל החיים שלי בירקות. חייתי עם יהודים, אכלתי אצל יהודים, ישנתי אצל יהודים, איך הוא עשה לנו דבר כזה?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ