חוקרי המשטרה מחזיקים בתיעוד של בני משפחת נתניהו מבקשים טובות הנאה

לפי דיווח באתר וואלה, בידי יאח"ה תכתובות דוא"ל והודעות טקסט שהוחלפו בין בני המשפחה לבין ארנון מילצ'ן, ובהן ביקשו שיעביר אליהם מוצרים תוך שימוש בשמות קוד

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) מחזיקים בתיעוד של בני משפחת נתניהו מבקשים טובות הנאה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, שקשריהם עמו עומדים במרכז מה שכונה תיק 1000. לפי דיווח באתר וואלה, בידי המשטרה תכתובות דואר אלקטרוני והודעות טקסט שהוחלפו בין הצדדים, שבהם מפרטים בני המשפחה את בקשותיהם לאספקה של סיגרים ושמפניה, תוך שימוש בשמות קוד.

כפי שדווח ב"הארץ" באחרונה, חקירת פרשת טובות ההנאה שקיבל לכאורה ראש הממשלה העלתה כי הוא ובני ביתו השתמשו בצפנים כאשר ביקשו לחדש את אספקת טובות ההנאה. מקורות המצויים בפרטים סיפרו כי תיבות הסיגרים שהעביר מילצ'ן לראש הממשלה זכו לכינוי "עלים", בעוד שבקבוקי השמפניה הוורודה כונו "ורודים". השימוש בשמות קוד מעלה את החשד שהמעורבים ידעו כי יש פסול במעשיהם. 

במרכז תיק 1000 עומדים עדותו של מילצ'ן, עדויות עובדיו בישראל שהיו מעורבים בהעברת טובות ההנאה וכן קבלות ופרטי כרטיסי אשראי, המעידים לכאורה על רכישת המוצרים בעבור ראש הממשלה ובני ביתו. מילצ'ן טען כי במרבית המקרים לא העביר לבני המשפחה את המתנות מיוזמתו, אלא שהם ביקשו ממנו לעשות זאת. שוויין הכולל של טובות ההנאה נאמד במאות אלפי שקלים. לידידיו סיפר מילצ'ן כי לא ציפה לכל תמורה מנתניהו בעבור המוצרים שהעניק לו.

מאז פרסום פרטי פרשת ההונאה, טען נתניהו כי אין פסול בקבלת המוצרים ממילצ'ן או מאחרים. "מותר לקבל מתנות מחברים", הצהיר בנאום בכנסת בשבוע שעבר, שבו התייחס לחשדות נגדו. באותו נאום נמנע נתניהו מלהתייחס לשאלות חברי האופוזיציה באשר לקשריו עם מילצ'ן, לרבות השאלה אם לאור ידידותו עם המפיק, שלו מניות בערוץ 10, לא היה עליו להתרחק מעיסוק בשוק הטלוויזיה. בימים האחרונים שב נתניהו והאשים את יריביו הפוליטיים ואנשי תקשורת בהפעלת לחץ פסול על היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ועל מערכת אכיפת החוק, כדי שיגישו נגדו כתב אישום.

בני משפחת נתניהו עם השחקנית קייט הדסון וארנון מילצ'ן, בביתו של המפיק בהוליוודצילום: אבי אוחיון / לע"מ

כפי שדווח ב"הארץ" בשבוע שעבר, במשטרה סבורים כי החקירות נגד נתניהו העלו תשתית ראייתית מספקת וביססו לפחות חלק מהחשדות נגדו בפרשת טובות ההנאה. לאור העמדה הנחרצת שהשימעו אנשי יאח"ה בדיונים פנימיים במערכת אכיפת החוק, נראה כי המשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את נתניהו לדין. המפכ"ל, רוני אלשיך, הצהיר כי המשטרה כבר הגיעה למסקנות בחקירות נתניהו וכי בתוך שבועות היא צפויה להעביר את ממצאיה לפרקליטות ולמנדלבליט. לשאלה אם החקירה ביססה את החשדות נגד נתניהו, השיב אלשיך כי המשטרה "עשתה עבודה טובה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ