אהוד אולמרט הגיש בקשת חנינה לנשיא ריבלין

על אולמרט נגזר עונש מאסר בן שנתיים ושלושה חודשים, ואם תידחה הבקשה הוא צפוי להשתחרר מהכלא ביולי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הגיש לפני ימים אחדים בקשת חנינה לנשיא המדינה, ראובן ריבלין. בפברואר האחרון החל אולמרט לרצות עונש מאסר בן שנתיים ושלושה חודשים בגין שוחד, קבלת דבר במרמה ושיבוש הליכי משפט. אם לא תתקבל בקשתו לחנינה ולשחרור מיידי ואם ינוכה שליש ממאסרו, הוא צפוי להשתחרר ביולי הקרוב. את הבקשה הגישו פרקליטיו של אולמרט, עורכי הדין אלי זהר ורם כספי.

עונש המאסר נגזר על אולמרט בעקבות הרשעתו בשלוש פרשות. בפרשת הולילנד נגזרו עליו במאי 2014 שש שנות מאסר בגין קבלת שוחד בסך 560 אלף דולר. בדצמבר 2015 התקבל ערעורו חלקית על ידי בית המשפט העליון, שזיכה אותו מאחת מעבירות השוחד אך והרשיע אותו בקבלת שוחד בסך 60 אלף שקלים מחברתת "הזרע" בתמורה לקידום ענייניה, בהיותו שר התעשייה והמסחר. לפיכך, הפחית העליון את עונשו של ראש הממשלה לשעבר לשנת מאסר וחצי.

פרשה נוספת עסקה בקשריו של אולמרט עם איש העסקים משה טלנסקי, שממנו קיבל מאות אלפי שקלים. זוהי הפרשה שהביאה להתפטרותו מראשות הממשלה. פרקליטיו של אולמרט טענו כי הכספים שימשו לפעילות פוליטית ועל כן אין בקבלתם פסול, וב-2012 קיבל בית המשפט המחוזי בירושלים את עמדתם וזיכה את אולמרט בפרשה זו. ראיות שסיפקה מזכירתו לשעבר, שולה זקן, הביאו לדיון מחודש בתיק, ובמארס 2015 הורשע אולמרט בקבלת דבר במרמה, במרמה ובהפרת אמונים. במאי אותה שנה נגזרו על אולמרט שמונה חודשי מאסר בפועל.

הראיות שסיפקה זקן הובילו להעמדתו לדין של אולמרט גם בגין מאמציו לשבש את המשפטים שבהם נאשם. בפרשה זו הודה אולמרט והורשע בהסדר טיעון, ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר, שחמישה מהם חופפים לעונשו בפרשת הולילנד.

בשל מעמדו של אולמרט כראש הממשלה לשעבר והגדרתו כאישיות מאובטחת, הוא מרצה את עונש המאסר באגף 10 בכלא מעשיהו - אגף נפרד המיועד לאסירים שכיהנו בתפקידים רגישים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ