אלפי מפגינים בכיכר רבין קוראים ללגליזציה של קנאביס בישראל

המשתתפים קוראים לביטול הרישום הפלילי של מי שנתפס משתמש בו. הח"כיות שרן השכל ותמר זנדברג נשאו דברים בהפגנה ולהקת הדג נחש והזמר שימי תבורי הופיעו

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים בכיכר רבין, הערב
צפריר רינת
צפריר רינת

אלפי בני אדם מפגינים הערב (שבת) בכיכר רבין בתל אביב נגד הפללת משתמשי קנאביס וקוראים ללגליזציה מלאה של הסם בישראל. בהפגנה נשאו דברים חברות הכנסת שרן השכל (ליכוד) ותמר זנדברג (מרצ) והופיעו בה מוסיקאים, בהם להקת הדג נחש והזמר שימי תבורי, שתיאר את קורותיו ביום בו עוכב על ידי שוטרים בחשד שצרך קנאביס. להערכת המארגנים הגיעו לכיכר כ-5,000 בני אדם.

הדוברים בהפגנה קראו לשר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, לפעול בחודשים הקרובים לשינוי פקודת הסמים כך שלא תכלול הפללת משתמשי קנאביס. כמו כן, הם קראו לשר לפעול לביטול הרישום הפלילי של מי שנתפס משתמש בסם. רבים מהדוברים קראו גם להסדרת שוק הקנאביס, וציינו שללא ההסדרה ימשיכו המשתמשים לשלם מחיר מופקע. 

"אני קורא לממשלה להכיר בכך שצריכת קנביס היא לא פשע פלילי וגם לא מנהלתי", אמר על הבמה עורך המגזין "קנאביס" וממובילי המאבק לביטול הפללת המשתמשים, אורן ליבוביץ. "יש טבק בכל מקום וריטלין בכל כיתה, ואף אחד לא מעלה על דעתו למנוע שימוש בהם", הוסיף. 

מפגינים למען אי הפללת משתמשי קנביס בכיכר רבין, הערבצילום: תומר אפלבאום

ליבוביץ ציין שהודעת ארדן על שינוי מדיניות המשטרה בנושא מהווה התקדמות חשובה, אך הוסיף כי אין בה די ויש לוודא שהמדיניות החדשה תעוגן בחוק כבר בחודשים הקרובים. לפי הודעת ארדן, במסגרת המדיניות החדשה בפעמים הראשונות בהן ייתפס אדם בגין שימוש בסם יוחלף ההליך הפלילי בקנס כספי. "צריך הסדרה של השוק שתחליף את מדיניות הקנסות. אפשר יהיה למסות את השוק בהתאם והמדינה תרוויח מיליארדים במקום המיליונים שהיא מרוויחה כיום מקנסות. כיום השוק השחור בתחום ממשיך לשגשג", אמר ליבוביץ.

רבים מהמפגינים בכיכר היו צעירים שעישנו במופגן סיגריות עם קנאביס, וכן עשרות צורכי קנאביס רפואי. במקום נכחה גם רויטל לוין מקרית טבעון, שהגיעה לתמוך בבנה, תומר. השניים עמדו יחד כשהם נושאים שלטים בזכות לגליזציה. "אני לא מעשנת אבל באתי לתמוך בבני כי ראיתי שזה עושה לו טוב, ואני יודעת שזו גם המדיניות במקומות רבים בעולם", הסבירה. "אני רוצה שיהיה חוק לפיו ניתן יהיה לצרוך קנביס כמו שצורכים אלכוהול", אמר תומר."שבן אדם מעל גיל 18 יוכל להכנס לחנות ופשוט לקנות את החומר".

את ההפגנה ארגנו מגזין "קנאביס", פרויקט "החזית" של התוכנית "הצינור" בערוץ 10 והתאחדות הסטודנטים. לדברי המארגנים, ההפגנה נועדה להפעיל לחץ על הממשלה ליישם את הודעת ארדן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ