שלושה פלסטינים נאשמים בהצתת ההתנחלות חלמיש בגל השריפות

כתב האישום מייחס לשלושה הצתה בזדון, אולם לא מציין כי נעשתה על רקע לאומני. השר ארדן: השמאל יסביר ש"זה שיש להם עבר באירועי טרור כמו השלכת אבנים ובקבוקי תבערה לא רלוונטי"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השריפה בחלמיש, דצמבר. כילתה שכונה שלמה
יותם ברגר

הפרקליטות הצבאית הגישה בסוף חודש ינואר כתב אישום נגד שלושה פלסטינים בגין הצתת השריפה שכילתה שכונה שלמה בהתנחלות נווה צוף בחלמיש שבמרכז הגדה המערבית. כתב האישום מייחס לשלושה הצתה, אך לא מציין כי נעשתה ממניע לאומני. השריפה גרמה נזקים קשים לרכוש, אך לא לנפגעים בנפש.

השלושה - מועתצם מחמוד יוסף זהראן, עאהד עיסא יוסף זהראן וסלאם עתמאן סאלם זהראן - מואשמים בהצתה, היזק לרכוש בזדון, פעילות נגד הסדר הציבורי ופגיעה בערך טבע מוגן. לפי כתב האישום הם שתו בירה והציתו את הדליקה במכוון, כדי ליצור שריפה. הם חתכו פיסות נייר טואלט, פיזרו אותן בחורש והציתו אותן על מנת לגרום לשריפה גדולה בהתנחלות חלמיש הסמוכה. לאחר שהציתו את נייר הטואלט, התפשטה האש וגרמה לשריפתם כליל של 17 בתים, ולנזק לעשרות בתים נוספים ולרכוש שהיה בהם.

לאחר השריפה ביקר במקום שר הביטחון אביגדור ליברמן ואמר כי לפחות 17 מהדליקות שפרצו בגל השריפות נגרמו כתוצאה מהצתה מכוונת. השר לביטחון פנים גלעד ארדן צייץ הבוקר בחשבון הטוויטר שלו כי "גם היום השמאל ייאחז בכתב האישום כנגד הפלסטינים שהציתו את נווה צוף ורצו לשרוף אותו על תושביו ויסביר לציבור שהמציתים לא הודו במניע לאומני. זה שיש להם עבר באירועי טרור כמו השלכת אבנים ובקבוקי תבערה לא רלוונטי״.

בפועל, הוגשו עד כה כתבי אישום במסגרת שתי הצתות בגדה במהלך גל השריפות. לצד כתבי האישום בגין ההצתה בנווה צוף, הואשמו שלושה תושבי איסכאכא בהצתה בין העיירה לאריאל, לאחר שהודו בחקירתם כי הציתו את השריפה על רקע לאומני. במהלך גל השריפות לא דווח כי ההצתה גרמה לנזקים.

למעט השריפה באריאל, עד כה לא דווח על הגשת כתב אישום על הצתה לאומנית בשטחי הגדה בגל השריפות האחרון. גם בנוגע לשריפות באזור ירושלים לא הוגשו כתבי אישום. רוב השריפות באזור ירושלים נגרמו כתוצאה מרשלנות - השריפה בישוב נווה שלום נגרמה מרשלנות של מטיילים, השריפה הגדולה בנטף נגרמה ממדורה שהציתו פועלים והשריפה בבית מאיר נגרמה מירי פצצת תאורה על ידי לוחמי מג"ב. להערכת מכבי האש, השריפה השנייה בנטף נגרמה מבקבוק תבערה שהושלך מעבר לגדר ההפרדה באזור הכפר קטנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ