אחד מאישומי האונס נגד אלון קסטיאל עלול להתבטל בשל התיישנות

המשטרה בוחנת אם חלה התיישנות על המקרה, לאחר שעורכי דינו של קסטיאל אמרו כי המתלוננת לא זכרה את השנה המדויקת שבה נאנסה. ביהמ"ש בוחן אפשרות לשחרר את קסטיאל למעצר בית

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

המשטרה בודקת האם חלה התיישנות על האישום המרכזי נגד יזם הנדל"ן אלון קסטיאל, המואשם באונס שתי נשים ובעבירות מין נוספות - כך נודע הבוקר (שני) במהלך דיון בעניינו בבית המשפט המחוזי בתל אביב. 

הפרקליטות ביקשה מהמשטרה לבצע השלמות חקירה באחד מאישומי האונס שלטענת עורכי דינו של קסטיאל, רועי בלכר ומיטל דנינו, חלה עליו התיישנות. על פי כתב האישום מדובר במקרה שהתרחש בפורים 2007, במהלכו אנס קסטיאל צעירה שעבדה עמו בחברת רואי חשבון. אלא שעורכי הדין טענו שהמתלוננת אמרה כי אינה זוכרת את השנה המדויקת, ואם האונס התרחש בשנת 2007 או בשנה שקדמה לה.  

אלון קסטיאל בבית המשפט המחוזי בתל אביב, דצמבר 2016צילום: מוטי מילרוד

ההתיישנות על עבירת אונס עומדת על עשר שנים, ואם יתברר שהאונס המדובר אירע ב-2006, תחול עליו התיישנות. עם זאת, בפרקליטות הבהירו כי גם אם יתגלה במהלך השלמות החקירה המתבצעות כעת שלא ניתן להעמיד את קסטיאל לדין בגין אירוע זה, הם יבקשו להביא את המתלוננת כעדת תביעה בתיק ולהשאיר את האירועים המתוארים כרקע לכתב האישום.

השופט אברהם היימן ביקש היום לבחון אפשרות לשחרור קסטיאל למעצר בית תחת איזוק אלקטרוני. בפרקליטות הביעו התנגדות וטענו בין היתר כי תסקיר המעצר הנוכחי שנערך לו, שמטרתו לבחון את התאמתו לחלופת מעצר, לא בחן באופן מעמיק את המסוכנות הנשקפת ממנו.

בדצמבר האחרון הואשם קסטיאל בביצוע שתי עבירות אונס, שני ניסיונות אונס ושלושה מעשים מגונים בשש נשים. בבקשת המעצר נאמר כי קסטיאל מסוכן לציבור הנשים בכלל ולמתלוננות בפרט.

קסטיאל מכחיש בשלב זה כי ביצע כל עבירה פלילית. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ