אישום האונס המרכזי נגד אלון קסטיאל בוטל בשל התיישנות

השלמת חקירה שבוצעה בשבועות האחרונים העלתה כי מסיבת הפורים שבה אירע האונס לכאורה התרחשה במארס 2006 ולא ב-2007 כפי שנטען בכתב האישום - ועל כן חלה עליה התיישנות

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) כי מקרה האונס המרכזי בו נחשד יזם הנדל"ן אלון קסטיאל יוסר מכתב האישום נגדו בשל התיישנות. השלמת חקירה שבוצעה בשבועות האחרונים בעקבות טענה שהעלו סנגוריו של קסטיאל, העלתה כי מסיבת הפורים שבה אירע לכאורה האונס התרחשה במארס 2006 ולא ב-2007 כפי שנטען בכתב האישום ועל כן חלה עליה התיישנות.

לאחר הגשת כתב האישום נגד קסטיאל בדצמבר האחרון, העלו סנגוריו, עורכי הדין רועי בלכר ומיטל דנינו, טענה כי האישום המרכזי שייחס לקסטיאל אונס במסיבה בפורים בשנת 2007 התיישן. בפרקליטות ביקשו מהמשטרה לבצע בנושא השלמות חקירה שהעלו כי הטענה נכונה ואותה מסיבה אכן התרחשה במארס 2006 ולא ב-2007 כפי שנטען בכתב האישום.

אלון קסטיאל בעת הגשת כתב האישום נגדוצילום: מוטי מילרוד

ההוכחה שהציגו סנגוריו של קסטיאל לטענתם היא העובדה שהאירועים המתוארים התרחשו בתקופה שבה קסטיאל והמתלוננת עבדו יחד בחברת רואי חשבון אותה עזב קסטיאל באפריל 2006. בפרקליטות הבהירו כי גם אם יימצא שהאירוע המדובר התרחש יותר מעשר שנים לפני פתיחת החקירה - פרק הזמן הקבוע בחוק להתיישנות על עבירת אונס - הם יבקשו להציג את המתלוננת כעדת תביעה ולהותיר את מקרה האונס המדובר ברקע לכתב האישום.

נגד קסטיאל תלוי כעת אישום נוסף בגין אונס ואישומים נוספים בגין עבירות מין אחרות. אישום האונס שעליו אין טענת התיישנות התרחש לטענת הפרקליטות כמה חודשים לאחר מסיבת הפורים המדוברת שבה עסק האישום הראשון, במועדון שהיה בבעלותו החלקית של קסטיאל. על פי טענת הפרקליטות, במקום פגש קסטיאל במתלוננת אחרת, הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו ולאחר מכן הציע לה להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון, שם אנס אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו וכי יש לה חבר. לטענת הפרקליטות, הוא חדל והרפה ממנה רק לאחר שבן זוגה התקשר אליה.

המתלוננת השנייה שנכללת בכתב האישום היתה ידידתו של קסטיאל. השניים בילו בסוף שנת 2013 במועדון "הרדיו" בתל אביב ושתו כמות גדולה של אלכוהול. לאחר מכן הם חלקו מונית וקסטיאל עלה לביתה של המתלוננת. על פי האישום, על אף שידידתו ביקשה ממנו שיישן על הספה, הוא נשכב במיטתה ובמהלך הלילה ניסה מספר רב של פעמים לאנוס אותה. כחודשיים-שלושה לאחר מכן, נפגשו השניים באקראי באותו המועדון, שוב שתו הרבה אלכוהול וקסטיאל הציע לה שתבוא ללון בבית הוריו לקראת ארוחת בוקר המונית שתיערך למחרת. האשה נעתרה לבקשתו לאחר שהרגיע אותה כי בבית הוריו לנים חברים רבים "ואין לה מה לדאוג", כלשונו. קסטיאל הוביל אותה לחדר בו לנה אשה אחרת, והם שכבו לישון במיטה נוספת שבחדר. לפי כתב האישום, "במהלך הלילה ניסה הנאשם מעת לעת לאנוס את המתלוננת, כאשר גם הפעם היא הדפה אותו".

המקרה השלישי בכתב האישום עוסק במתלוננת שקסטיאל הכיר במועדון "הבוטלג" בתל אביב. לפי כתב האישום, יום לאחר היכרותם, נפגשו השניים, וקסטיאל ניסה לנשק את האשה כאשר היא נסוגה לאחור ואמרה לו שאינה מעוניינת. בהמשך הלכו השניים עם חבר נוסף למסיבה ב"בוטלג". המתלוננת שתתה משקה אלכוהולי שהזמין עבורה הנאשם ומיד לאחר מכן חשה ברע, הקיאה והתעלפה בשירותים. למרות בקשתה להזעיק את החבר הנוסף, קסטיאל ואדם אחר גררו אותה אל מחוץ למועדון, שם הסיע אותה קסטיאל במונית לבית הוריה. בחדר העבודה בבית, כשהמתלוננת חשה ברע ובהיותה במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הוא הפשיט אותה מבגדיה והתפשט בעצמו, השכיבה על המיטה וניסה לאנוס אותה למרות התנגדותה המפורשת. לפי כתב האישום, בבוקר המחרת ביצע בה קסטיאל מעשה מגונה שלא בהסכמתה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת וביקשה ממנו לעזוב. 

על פי המקרה הרביעי המוזכר בכתב האישום, בשנת 2010 קסטיאל והמתלוננת בילו עם חברים במועדון "הבלוק" בתל אביב. לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים ביקשה אחת המבלות לשוב לביתה. קסטיאל והמתלוננת הסיעו אותה הביתה ולאחר שהמבלה ירדה לזמן קצר מהרכב, המתלוננת עברה למושב הקדמי, שם אחז בה קסטיאל וניסה בכוח לנשקה בפניה ובצווארה למרות שהבהירה לו שאינה מעוניינת. רק לאחר שהמבלה שבה לרכב, שחרר הנאשם את אחיזתו והמתלוננת יצאה מהרכב.

מקרה נוסף בכתב האישום מתייחס התרחש בפברואר 2015, עת עמדו קסטיאל והמתלוננת ליד הבר במועדון "הבלוק", וקסטיאל הזמין אותה לשתות משקה אלכוהולי על חשבונו. במהלך השיחה ביניהם ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה בכך שהניח את ידו על חזה, שלא בהסכמתה. המתלוננת הדפה אותו והתרחקה ממנו. לאחר זמן קצר, היא שבה לבר כדי להתעמת אתו על מעשיו והוא בתגובה שלח שוב את ידו והניח אותה על חזה. קסטיאל מכחיש בשלב זה כי ביצע כל עבירה פלילית.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ