המשטרה פשטה על עיריית כפר סבא בגין חשד לשוחד; בכירים נחקרו

חקירה סמויה של המשטרה העלתה חשדות לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. לפי המשטרה, בין 14 המעוכבים לחקירה נמצאים גם גורמים בעלי אינטרסים כלכליים בעיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עיריית כפר סבא, הבוקר

המשטרה פשטה הבוקר (שני) על משרדי עיריית כפר סבא ועיכבה לחקירה 14 חשודים, בהם בכירים בעירייה, בחשד לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. לפי הודעת המשטרה, במהלך הפשיטה נעצרו גם אנשים בעלי אינטרסים כלכליים בעיר, ונערכו חיפושים בבניין העירייה, במשרדי החשודים ובכמה מבתי החשודים. הפשיטה נערכה בתום חקירה סמויה של המשטרה.

מהמשטרה נמסר כי "בהתאם להתפתחות החקירה יובאו בהמשך מי מהחשודים, ככל שייעצרו, לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון".

מנכ"לית עיריית כפר סבא, אושרת גני גונן, מסרה בהודעה לתקשורת מחוץ לבניין העירייה כי "הבוקר הופתענו לראות כאן גורמי אכיפה. אין לנו מידע ופרטים על מהות החקירה ומקווים שהכל יתברר במהרה ונחזור לשגרה".

יו"ר סיעת מרצ במועצת העיר, עילאי הרסגור-הנדין, אמר כי "התפוצצות הפרשה היתה רק עניין של זמן. כפר סבא הפסיקה להיות עיר של תושבים והפכה להיות עיר הקבלנים. הגיע הזמן לניקוי אורוות רציני".

יובל לוי, יו"ר וועדת הביקורת העירונית, אמר כי "זהו יום עצוב ויום קשה לעיר כפר סבא, הלב שלי עם אותן משפחות שחוקרי המשטרה דפקו להן על הדלת וביקשו לעכב אותם לחקירה". לדבריו, "אף אחד לא אשם עד שלא תוכח אשמתו. יש אנשים שלצערם נקלעו לתוך הסיטואציה הקשה מתוך הגנה על מקום עבודתם, וכואב לי הלב על כל אותם אנשים".

אתמול שוחרר ראש העיר צפת, אילן שוחט, למעצר בית לאחר שבוע במעצר. ראש העיר נעצר בשבוע שעבר בחשד שקיבל טובות הנאה בתמורה להטבות או הקלות שהעניק לקבלנים בפרויקטי נדל"ן בעיר. על פי החשד, ביתו הפרטי נבנה בשנים האחרונות כחלק מעסקאות השוחד. לפני שבוע פשטה המשטרה על בניין עיריית צפת בחשד לעבירות שחיתות, שוחד ומרמה, בתום חקירה סמויה, ממנה עלה החשד שבכירים בעירייה מקדמים את עסקיהם של קבלנים ויזמי נדל"ן בעיר בתמורה לתמיכתם באותם בכירים בזמן הבחירות. עוד עלה החשד כי ניתנו לקבלנים היתרי בנייה גבוהים משמעותית מאשר בתוכניות המקוריות. פרויקטים שאמורים היו להיות מסחריים ותיירותיים הפכו להיות פרויקטים לדיור, מה שהכניס כסף רב לאותם קבלנים. הגורמים המעורבים בעירייה, שנתנו את האישורים לכך, חשודים שפעלו בניגוד עניינים וביצעו שורת עבירות מרמה ומס.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, שהואשם בקבלת שוחד, בהפרת אמונים ובעבירות מס. בנוסף, הפרקליטות הגישה בקשה לאסור על שמעוני לשמש כראש העיר אשקלון. אישומים נוספים הוגשו נגד אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, יד ימינו של שמעוני משה פונטה, הקבלן המקומי יואל דוידי ועורך הדין שרון מילר, המייחס להם - כל אחד לפי חלקו - עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, וכן עבירות מס והלבנת הון. הקראת כתב האישום נקבעה ל-28 בפברואר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ