הורים חשודים בהתעללות פיזית ומינית בבנם בן ה-4 בעת שהיה מאושפז

ההורים, בשנות ה-30 לחייהם, נעצרו לאחר שחשדם של הרופאים התעורר במהלך אשפוזו של הילד, ומצלמות נסתרות תיעדו את האם מחדירה חומרים לעירוי שלו ואת האב נוגע בו באופן מעורר חשד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה עצרה היום (שבת) זוג הורים ממרכז הארץ בשנות ה-30 לחייהם, בחשד שהתעללו פיזית ומינית בבנם בן ה-4, הסובל מניוון שרירים. השניים נעצרו לאחר שהילד הובא לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר, שם התעורר חשדם של הרופאים באשר להתעללות מצד ההורים ולשינוי משמעותי במינון התרופות שלו, והצוות עירב את המשטרה. 

הצוות הרפואי בשיבא הבחין בתופעות יוצאות דופן אצל הילד, שנכנס ויצא מאשפוז שוב ושוב במשך החודשים האחרונים. הסימפטומים, שלא תאמו את מצבו הקליני של הילד, עוררו את חשדו של הצוות. זאת, למרות שהתנהגות ההורים כשלעצמה לא עוררה חשד.
באשפוז האחרון מצבו של הילד הידרדר מאוד, ולאחר שנשללו אפשרויות רפואיות שונות נותר הצוות עם שתי אבחנות אפשריות: תסמונת נדירה מאוד או מקרה של התעללות. 

פרופ' אשר ברזילי, מנהל בית החולים לילדים ספרא בשיבא, סיפר על ההתפתחות של האבחנה: "עוד ישיבה ועוד סימפטום שאתה לא יכול להסביר אותו... עם ערכי מעבדה חריגים בצורה בלתי נתפסת. אז אתה מתחיל לחבר אחד ועוד אחד". לדברי פרופ' ברזילי, הצוות החליט ליידע את המשטרה ועובדות סוציאליות בחשדות בזהירות רבה ורק לאחר מספר חודשים, מאחר ולדבריו החלטה שכזו עלולה במקרה של טעות "לשים כתם לא מוצדק על משפחה ואף להרוס אותה".  

הצוות הרפואי פנה למשטרה וזו הציבה מצלמות נסתרות בחדרו של הילד. התיעוד מהמצלמות חיזק את החשד כי האם החדירה חומרים לעירוי של בנה, וכי האב נהג לגעת באיבריו האינטימיים של הילד בצורה מחשידה. 

החשד כי האם, המוכרת לשירותי הרווחה, החדירה חומרים אסורים לגופו של הילד מאפיין הפרעה פסיכיאטרית המכונה "תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח", שבה אדם, בדרך כלל הורה, פוגע באדם אחר במטרה לזכות בתשומת לב. עם זאת, בבית החולים לא שוללים את האפשרות כי לא מדובר בתסמונת, אלא במניעים אחרים. 

ההורים, המתגוררים ביישוב באזור מודיעין ולהם ארבעה ילדים נוספים, חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע, התעללות מינית, התעללות פיזית וגרימת חבלה חמורה לחסר ישע. הערב הובאו ההורים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א. מעצרה של האם הוארך עד יום שלישי, ושל האב עד ליום רביעי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ