מעצר ראש העיר כפר סבא הוארך בארבעה ימים

נציג המשטרה בדיון אמר כי הצטברו חשדות נוספים נגד בן חמו, החשוד בקבלת שוחד מקבלנים בעיר תוך ניצול מעמדו. עוד אמר הנציג כי בחקירותיו נותן בן חמו תשובות מורכבות ומשנה את גרסתו

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) את מעצרו של ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו עד יום חמישי, בחשד לעבירות שחיתות. בן חמו, עוזרו וקבלנים שפועלים בעיר נעצרו בשבוע שעבר בחשד לשורת עבירות של לקיחת שוחד, מתן שוחד, סיוע לשוחד, גניבה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. על פי החשד, בן חמו ועוזרו קיבלו שוחד מאותם קבלנים תוך ניצול מעמדם באופן שיטתי.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של בן חמו בשמונה ימים, אך השופט אישר רק ארבעה ימי מעצר נוספים. נציג המשטרה אמר בדיון כי במהלך השבוע האחרון שבו עצור חמו "הצטברו חשדות נוספים מעבר לאלו הקשורים לעצורים האחרים", והוסיף כי בחקירותיו, נותן בן חמו תשובות מורכבות ומשנה את גרסתו.

יהודה בן חמו בבית משפט השלום בראשל"צ, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

ביום חמישי האריך בית המשפט בארבעה ימים את מעצרם של הקבלנים רפי כחלון, רמי שבירו ומאהר ג'אעבר, החשודים במתן שוחד. הקבלן מאיר איתן שוחרר למעצר בית. בדיון אישר נציג היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, רפ"ק גיל ראכלין, כי החוקרים ערכו עימות בין כמה חשודים לבין חזי ברזני ששימש כעוזר ראש העיר יהודה בן חמו במשך שנים. לפי עדויות שהגיעו לידי "הארץ", ברזני נהג להעביר תלושי חג שקיבל לכאורה מאותם קבלנים לראש העיר, אשר עשה בהם שימוש לצורכיו האישיים.

רפ"ק ראכלין אישר עוד בדיון כי הקבלן שבירו עומת עם מזכירתו בנוגע לחשד להעברת תלושי החג לברזני. במהלך העימות עם מזכירתו, היא אמרה כי ברזני ביקש ממנה לתת תלושים עבור ילדים נזקקים. רפ"ק ראכלין ציין כי לא נמצאה התאמה "בלשון המעטה" בין גרסתו של שבירו לבין גרסת המזכירה, והוסיף כי הכספים ניתנו כמה פעמים ובכמה הזדמנויות שונות, וכי לא מדובר באירוע בודד. 

סנגורו של שבירו, עו"ד שרון קינן, טען במהלך הדיון כי שבירו תורם הרבה מאוד כסף לנזקקים ורק בשבוע האחרון חתם על תרומות לצבא, לבית החולים שיבא ולעמותה שעוסקת במניעת תאונות דרכים, בסכומים של עד מאה אלף שקלים.

על פי נציג המשטרה בדיון, החוקרים חושדים כי הקבלן ג'אעבר מאהר העביר לעובד ציבור אחר מעטפה ובה 5,000 שקל – והוא העביר את המעטפה לראש העיר. כמו כן, ג'אעבר נחקר על מקרה נוסף מלפני 11 שנה, שבמסגרתו בוצעה העברה של 5,000 שקלים למי ששימש כמנהל פרויקטים באגף ההנדסה.

בתום הדיון להארכת מעצר הקבלנים, קבע השופט עמית מיכלס כי "במהלך הימים האחרונים התקדמה החקירה בצורה משמעותית. פעולות החקירה שבוצעו קידמו את החקירה בכללותה ואף חיזקו את החשד הסביר שהיה קיים נגד כל אחד מהחשודים. עיינתי בחקירותיהם של החשודים מהימים האחרונים ואכן חלק מתשובותיהם אינן עולות בקנה אחד עם חומר חקירה אחר המצוי בתיק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ