ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני שנאשם בשוחד הושעה מתפקידו

בדף הפייסבוק שלו כתב שמעוני כי הוא מתכוון להשקיע את זמנו במאבק בכתב האישום שהוגש לפני כשבועיים. הוא נאשם בקבלת שוחד כדי לממן הסכמי פיצוי לנשים שטענו כי פגע בהן מינית

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר שמעוני בבית המשפט, ינואר.
אלמוג בן זכרי

משרד הפנים הודיע היום (שלישי) כי ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני יושעה מתפקידו, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו לפני כשבועיים. כתב האישום מייחס לו קבלת שוחד, הפרת אמונים ועבירות מס. הוועדה להשעיית ראשי רשויות שמעה את טיעוניהם של שמעוני והפרקליטות, וקבעה כי בהסכמת הצדדים ראש העירייה יושעה לשנה. שמעוני כתב בדף הפייסבוק שלו: "בכוונתי להתפנות מכל עיסוקיי כדי להוכיח את חפותי ולשוב בהקדם לתפקיד".

שמעוני יוכל להמשיך לכהן כחבר מועצה אולם יהיה מנוע מלכהן כסגן ראש העיר, בוועדת ההנהלה, בכל ועדה הנוגעת להיבטים כספיים לרבות בוועדת הכספים, מכרזים, תמיכות, הנחות וכן בכל ועדה העוסקת בהתקשרות עם ספקים, קבלנים ונותני שירות. בנוסף, הוא יהיה מנוע מלכהן בועדה שיש לה השפעה על העסקת עובדים, יהיה מנוע מלהיות חבר בועדת הביקורת, בועדת התכנון המקומית ובוועדת המשנה שלה. כמו כן, שמעוני לא יוכל לכהן כיושב ראש של ועדות העירייה השונות. 

לפי כתב האישום, ב-2014 קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים שהעלו טענות לפגיעה מינית מצדו. שמעוני חתם במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי מולן, במסגרתם נדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים. על מנת לממן הוצאות אלה, שמעוני פנה לאחיו עופר שמעוני ולמקורבו משה פונטה, וביקש שיסייעו לו בגיוס הכספים. פונטה ושמעוני נענו לבקשתו ופעלו, בידיעתו, לגיוס הכספים, בין היתר מיזמים וקבלנים הפועלים בעיר באשקלון.

בהודעה על השעייתו מתפקידו ציין שמעוני כי "משום שאני מוקיר ומעריך את האהבה והתמיכה הגדולה שקיבלתי מכם לכל אורך הדרך, ובייחוד בתקופה הקשה האחרונה שאני עובר, אני רוצה שתהיו הראשונים לדעת שקיבלתי החלטה לא קלה בימים האחרונים - להשעות את עצמי מתפקידי כראש עיריית אשקלון". שמעוני הוסיף כי הוא החליט להקדיש את החודשים הקרובים למאבק המשפטי ולמשפחתו. "אהיה בסביבה כדי לתת עצה ומלה טובה למי שייקחו מעתה והלאה את המושכות לידיים - ממלא מקום ראש העיר אפי מור ומנכ"ל העירייה חיים סופר". 

לצד כתב האישום, הפרקליטות ביקשה לאסור את המשך כהונתו של שמעוני כראש העיר, בנימוק כי יימצא בסביבתם של מי שעתידים להעיד נגדו, "כאשר ענייניהם העסקיים של נותני השוחד נידונים כל העת בעירייה".

הוועדה להשעיית ראשי ערים התכנסה בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בראשה עומד השופט משה גל, וחברים בה פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר מרים רוזנטל וראש עיריית ירוחם לשעבר מוטי אביסרור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ