המשטרה: האם שחשודה בפגיעה בבנה בן ה-4 אמרה כי פגעה גם בילדים אחרים

מעצרה של האם, שנעצרה לאחר שתועדה מחדירה חומרים אסורים לעירוי של בנה במהלך אישפוז, הוארך עד ליום ראשון. במשטרה ממתינים לתוצאות הבדיקה הפסיכיאטרית שעברה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מעצרה של האם ממרכז הארץ, החשודה יחד עם בעלה בפגיעה בבנם, הסובל מניוון שרירים, הוארך היום (שלישי) בשישה ימים. בני הזוג נעצרו בשבת לאחר שמצלמות שהוצבו בחדר בבית החולים תל השומר שבו אושפז הילד, בן ארבע, תיעדו את האם מחדירה חומרים אסורים לעירוי של בנה ואת האב נוגע באיבר מינו בצורה מחשידה.

בדיון בהארכת המעצר טענו נציגי המשטרה כי יש התקדמות בחקירה. לדברי המשטרה, האם הודתה במעשים ואף אמרה בחקירתה כי פגעה בילדים אחרים שלה במקרים רבים. לבני הזוג חמישה ילדים. בימים האחרונים נשלחה האם לבדיקה פסיכיאטרית ובמשטרה ממתינים לתוצאות הבדיקה כדי להמשיך את ההליך.

עו"ד חגית רחמני וייס, המייצגת את האם מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה כי "מדובר באשה עם נסיבות חיים קשות. האם טוענת לכל אורך הדרך שהיא דואגת לבריאותו של בנה, שנולד עם בעיות רפואיות מורכבות, וכי כל פעולותיה נועדו לסייע לבנה. האם מכחישה בתוקף כל חשד שפגעה בבנה".

החשדות המיוחסים לאם מאפיינים הפרעה פסיכיאטרית המכונה "תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח", שבה אדם, בדרך כלל הורה, פוגע באדם אחר כדי לזכות בתשומת לב. עם זאת, בבית החולים לא שוללים את האפשרות כי לא מדובר בתסמונת, אלא במניעים אחרים. 

הצוות הרפואי בבית החולים הבחין בתופעות יוצאות דופן אצל הילד, שנכנס ויצא מאשפוז שוב ושוב במשך החודשים האחרונים. הסימפטומים, שלא תאמו את מצבו הקליני של הילד, עוררו את חשדו של הצוות. זאת, אף שהתנהגות ההורים כשלעצמה לא עוררה חשד.
באשפוז האחרון הידרדר מאוד מצבו של הילד, ולאחר שנשללו אפשרויות רפואיות שונות נותר הצוות עם שתי אבחנות אפשריות: תסמונת נדירה מאוד או מקרה של התעללות. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ