המשטרה ממליצה להעמיד לדין על שוחד את ראש לשכת נתניהו לשעבר, ארי הרו

החקירה נגד הרו ביססה את החשד שההסכם למכירת חברת הייעוץ בבעלותו היה פיקטיבי. המשטרה מייחסת לו גם קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, ארי הרו. בהודעה שפרסמה היום (חמישי) נאמר כי החקירה נגד הרו העלתה תשתית ראייתית לעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון.

בהודעת המשטרה נאמר עוד כי "במסגרת הסדר ניגוד עניינים עליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש סגל לשכת רה"מ, התחייב הרו למכור חברה שהיתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. ממצאי החקירה מצביעים על כך שמכירת החברה היתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד שבפועל המשיך להחזיק בה, להינות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי". לעורך דינו של הרו, הראל ארנון, מייחסת המשטרה קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

הרו במשרדי להב 443, ביוליצילום: אילן אסייג

החשדות נגד הרו נחשפו ב"הארץ" ביולי האחרון. במארס 2010 סיים הרו כהונה בת כשנה כראש לשכתו של בנימין נתניהו, ועם פרישתו הקים חברת ייעוץ פרטית בשם H3 גלובל. בספטמבר 2013, לקראת מינויו לתפקיד ראש הסגל, חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מהחברה: "לא אהיה מעורב כלל בניהולה והיא תמשיך להיות פעילה על ידי שותפים עסקיים ושני אחיי".

הרו הציג ליועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, הסכם שערך למכירת H3 גלובל לחברה זרה - VJD Holdings LLC - שמושבה בשדרה השלישית במנהטן. בשם החברה הקונה, שהוקמה בינואר 2014, חתם על ההסכם אדם בשם ויקי דויטש, ששם החברה נגזר מראשי התיבות של שמו. מבדיקת "הארץ" עולה כי בכתובת שבה שכנה החברה הקונה נמצאת קליניקה של רופאה בשם זה. הסכום שקיבל הרו בעד מניותיו עורר תהיות: אף שהחברה היתה קיימת שלוש-ארבע שנים בלבד ולא צברה מוניטין יוצא דופן, היא נמכרה לפי ההסכם תמורת שלושה מיליוני דולרים - ב-12 תשלומים של 250 אלף דולר כל אחד, שהיו אמורים להגיע להרו מאפריל 2014 עד ינואר 2017.

לפי דיווחי הנאמן מטעם הרו למשרד ראש הממשלה, להרו אכן הועברו כמה תשלומים, אך אלה לא תאמו את האמור בחוזה למכירת החברה. לאור זאת התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית ושהרו המשיך להפעיל את החברה תוך ניצול מעמדו הבכיר. עו"ד ברנע-פרגו העבירה את המידע בנושא למשרד המשפטים, ובהמשך פתחה המשטרה בחקירה נגד הרו. לקראת הבחירות לכנסת ב-2015 הודיע הרו על פרישתו מתפקיד ראש הסגל ועבר לעבוד במטה הבחירות של נתניהו.

פרקליטו של הרו, עו״ד רועי בלכר, מסר בתגובה: "אני מאמין ומקווה שהפרקליטות תגיע למסקנה שלא נפל רבב פלילי במעשיו של מר הרו, וכי אין מקום להגשת כתב אישום נגדו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ