סגן מפכ"ל המשטרה לשעבר ניסים מור ביקש לבטל את הרשעתו בהטרדה מינית

לאחר שהודה והורשע גם בהפרת אמונים, אמר מור בדיון בבית המשפט כי הוא רוצה "להתנצל בפני הבנות, ובנות משפחותיהן". קצין המבחן לא המליץ על ביטול הרשעותיו של הניצב לשעבר

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסים מור בבית המשפט, היום. יצר מצג שווא כדי שהשוטרת תהיה תלויה בו
אלמוג בן זכרי

סגן מפכ"ל המשטרה לשעבר ניסים מור ביקש היום (ראשון) מבית המשפט לבטל את הרשעתו בעבירות הטרדה מינית והפרת אמונים, בהן הורשע בספטמבר אשתקד במסגרת הסדר טיעון. מור ביקש גם לרצות את העונש שייגזר עליו בשירות לתועלת הציבור. מח"ש מבקשת שלא לבטל את ההרשעה וכן לגזור עליו חצי שנת מאסר שירוצו בעבודות שירות.

במסגרת ההסדר בין מח"ש למור, הודה סגן המפכ"ל לשעבר בעבירות שיוחסו לו והוסכם כי יעבור תסקיר מבחן – בדיקה בידי קצין מבחן שהוא עובד סוציאלי. תסקיר המבחן שנערך למור לא המליץ על ביטול ההרשעה.

מור אמר היום בבית המשפט כי "לקחתי אחריות מלאה על התנהגותי ועל מעשי. ישבתי ופתחתי את ליבי, בלי לבחון אם זה עומד ברף פלילי או לא ואני לא מתחרט על התנהגותי זו, למרות שיש כאלו שאמרו לי שיצאתי פראייר". סגן המפכ"ל לשעבר הוסיף: "אני רוצה להתנצל בפני הבנות, בני המשפחה שלהן, השוטרים, המתנדבים, המשפחות השכולות וכל מי שאכזבתי אותו".

מטעמו של מור העידו מספר עדי אופי, בהם המפכ"ל לשעבר שלמה אהרונישקי וקצינה לשעבר ביאח"ה. לשאלה כיצד הוא רואה את התופעה המתוארת בכתב האישום ענה אהרונישקי כי "אני חושב שזה חמור מאוד, אני חושב שזה דבר שלא ייעשה. ניסים יודע את זה. אבל לצד זה אני חושב שצריך גם להגיד את הדברים החיוביים".

כתב האישום, שהוגש ביולי 2016, מייחס למור שלוש פרשות שונות בהן הטריד, כפה את עצמו ושלח הודעות בעלות אופי מיני לשוטרות זוטרות ממנו. לפי האישום החמור ביותר, בו הורשע מור בהטרדה מינית, הוא כפה על שוטרת מגע מיני.

ההיכרות בין השניים החלה בשנת 2013, אז פנתה אליו דרך הפייסבוק שוטרת, אם חד-הורית בת 33 וביקשה את עזרתו המקצועית. מור הציע לשוטרת להיפגש עמו ביחידות בהזדמנויות שונות, בבית מלון ובביתה. בנובמבר 2014 שהו השניים באירוע משותף, אז שלח לה מור הודעה וביקש שתגיע לתחנת דלק סמוכה. על מנת שלא לעורר תשומת לב, החליף מור את לוחיות הרישוי במכוניתו מהמשטרתיות לאזרחיות.

"בהגיעה לתחנת הדלק, ביקש ממנה הנאשם כי תבוא לחנות ליד רכבו", נכתב בכתב האישום. "המתלוננת, אשר חששה לשהות ביחידות במחיצת הנאשם, והבינה כי יש בהצעתו משום ניסיון לחתור למגע אינטימי עמה, ניסתה להתחמק". מור העיר לשוטרת הערות בעלות אופי מיני, הצמיד את פניו לפניה ונישק אותה בשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לפיה. השוטרת נסוגה ואמרה לסגן המפכ"ל כי הדבר אינו נעים לה, אך הוא התעלם מתגובתה. לאחר מכן, המשיך לשלוח לה הודעות בעלות אופי מיני והציג בפניה מצג שווא, כאילו היה בכוחו לסייע לה "וכך לגרום לה להמשיך להיות תלויה בו, כאשר כוונתו לנצל תלות זאת לצורך קידום קשר בעל אופי מיני ביניהם", נכתב בכתב האישום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ