עורכי דינו של אזריה התפטרו בשל החלטת המשפחה להגיש ערעור

לדברי עורכי הדין אייל בסרגליק ואילן כץ, "הגם שאנו סבורים שהכרעת הדין שגויה, סברנו שהגענו למיצוי מקסימלי בערכאה זו". את הערעור על הרשעתו של אזריה בהריגה הגיש עו"ד יורם שפטל

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

עורכי דינו של אלאור אזריה, אייל בסרגליק ואילן כץ, התפטרו היום (רביעי) לאחר שהמשפחה החליטה יחד עם עורך הדין יורם שפטל להגיש ערעור על הרשעתו של אזריה בהריגה.

"אנו ליווינו את אלאור לאורך שנה, עשינו ימים כלילות במוטיבציה אינסופית עבור אלאור ומשפחתו והשגנו עבורם תוצאה פנטסטית ובלתי אפשרית בתיק רצח שהפך להיות הריגה עם סרטון", מסרו עורכי הדין, "הגם שאנו סבורים שהכרעת הדין שגויה ומנותקת מהראיות, סברנו שהגענו למיצוי מקסימלי בערכאה זו ושיש לפנות בשלב הזה לאפיקים נוספים אלטרנטיביים לטובת החייל, שאותם אף הצענו למשפחה לעשות ללא עלות ובהתנדבות. המשפחה ואלאור סבורים ובצדק מבחינתם שהמתווה הנכון הוא ערעור. נעמוד לרשותם בכל דבר שיצטרכו בהמשך".

צוות ההגנה של אזריה: אייל בסרגליק (מימין), יורם שפטל ואילן כץצילום: מוטי מילרוד

ההחלטה לערער על הרשעתו של אזריה סותמת את הגולל, לפחות בשלב הנוכחי, על האפשרות להמתיק את עונשו. כבר בשבוע שעבר, לאחר מתן גזר הדין, נרשמו חילוקי דעות בקרב צוות הסנגורים בדבר הגשת הערעור. המתנגדים לצעד סברו כי הדבר עלול בסופו של דבר להזיק לאזריה, שקיבל עונש קל יחסית.

אזריה נידון בשבוע שעבר ל-18 חודשי מאסר בפועל. ההחלטה התקבלה ברוב של שני שופטים מול אחד, שסבר שיש להחמיר בעונשו של אזריה. הוא נידון גם לשנה וחצי מאסר עלל תנאי והורד לדרגת טוראי. לפי החלטת בית הדין הצבאי, ביום ראשון הקרוב עתיד להיכנס אזריה לריצוי מאסרו בכלא 6 הסמוך לעתלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ