אלאור אזריה לא ייכנס לכלא עד ההכרעה בערעורו

התביעה התנגדה לדחיית מאסרו של אזריה, אך הסירה את ההתנגדות בעקבות הערות בית הדין הצבאי לערעורים. אזריה נידון ל-18 חודשי מאסר ואמור היה להיכנס לכלא 6 ביום ראשון הקרוב

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

אלאור אזריה, שנידון ל-18 חודשי מאסר בגין הריגה, יחל לרצות את עונשו רק לאחר ההכרעה בערעורו. החייל אמור היה להיכנס לכלא ביום ראשון הקרוב, אך הפרקליטות הסירה את התנגדותה לדחיית ריצוי העונש לאחר דיון בבית הדין הצבאי לערעורים.

התובע סא"ל נדב ויסמן הסיר את התנגדותו בעקבות הערותיה של המשנה לנשיא בית הדין, תת-אלוף אורלי מרקמן. לפי השופטת, אזריה "לא מהווה כרגע סיכון לציבור ואין חשש להימלטות". אזריה ימשיך לשהות במעצר הפתוח בבסיס שבו שהה עד עכשיו במשך משפטו.  בפרקליטות הצבאית טרם הכריעו אם להגיש ערעור על קלות העונש שנגזר על אזריה. 

אזריה ואמו בבית הדין הצבאי בקריה, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

עו"ד יורם שפטל הוא שהגיש אתמול את הערעור על מועד תחילת ריצוי העונש. עורכי דינו של אזריה, אייל בסרגליק ואילן כץ, התפטרו אתמול לאחר שהמשפחה החליטה יחד עם עורך הדין שפטל לערער על הרשעתו בהריגה. "מדובר בחייל שזכה לשבחים רבים שהרעיפו עליו חבריו ומפקדיו", טען שפטל היום בדיון, "לוחם מצטיין שזכה לתעודת הוקרה, חובש פלוגתי שבעניינו נטען שמדובר בכישלון חד-פעמי של מי שעברו האזרחי כמו גם הצבאי הוא ללא כל דופי. היש בן אדם יותר מתאים ממנו לעיכוב ביצוע?".

מנגד, אמר התובע, סא"ל נדב ויסמן, כי "השיקול הראשון שצריך לקחת פה בחשבון הוא חומרת העבירה. הנאשם הזה הורשע בעבירת הריגה, הוא הורשע בכך שהוא ביצע הרג במכוון על סמך מניע שנעוץ במעשיו של המחבל קודם לירי, כלומר מניע נקמני. הוא הפר את פקודות הצבא. הוא הורשע בכך שהוא הפר את ערכי הצבא. זה תיק חמור במיוחד".

אביו של אלאור אזריה, צ'רלי, הודה לעו"ד שפטל בתום הדיון היום ואמר: "אני מקווה שרוח הצדק שהיתה היום בדיון תימשך במהלך כל הערעור, לא כפי שהיה בערכאה הראשונה".

לאחר שהתפטרו אתמול אמרו בסרגליק וכץ כי השיגו עבור אזריה "תוצאה פנטסטית ובלתי אפשרית בתיק רצח שהפך להיות הריגה עם סרטון". לדבריהם, למרות שהם חושבים כי הכרעת הדין שגויה ומנותקת מהראיות, "סברנו שהגענו למיצוי מקסימלי בערכאה זו ושיש לפנות בשלב הזה לאפיקים נוספים אלטרנטיביים לטובת החייל, שאותם אף הצענו למשפחה לעשות ללא עלות ובהתנדבות". עם זאת, המשפחה החליטה לערער על הרשעת בנה. 

ההחלטה לערער על הרשעתו של אזריה סותמת את הגולל, לפחות בשלב הנוכחי, על האפשרות  להמתיק את עונשו. כבר בשבוע שעבר, לאחר מתן גזר הדין, נרשמו חילוקי דעות בקרב צוות הסנגורים בדבר הגשת הערעור. המתנגדים לצעד סברו כי הדבר עלול בסופו של דבר להזיק לאזריה, שקיבל עונש קל יחסית. ההחלטה על עונשו של אזריה התקבלה ברוב של שני שופטים מול אחד, שסבר שיש להחמיר בעונש החיייל. הוא נידון גם לשנה וחצי מאסר על תנאי והורד לדרגת טוראי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ