התביעה הצבאית מתכוונת לערער על העונש של אלאור אזריה

אזריה, שהורשע בהריגת מחבל פלסטיני פצוע, נדון למאסר בפועל של שנה וחצי. לטענת גורמים בפרקליטות הצבאית, העונש המקל לא תואם את הניסוח החריף של הכרעת הדין

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

התביעה הצבאית מתכוונת להגיש ערעור על קלות עונשו של אלאור אזריה, כך עולה מדיוני הפרקליטות הצבאית. החלטה סופית תתקבל בימים הקרובים.

אזריה הורשע בהריגת המחבל הפלסטיני עבד אל-פתאח א-שריף, ונדון לתקופת מאסר של שנה וחצי בכלא הצבאי. לטענת התומכים בערעור, עונשו של אזריה לא תואם את הכרעת השופטים בעניינו, שנוסחה בחריפות. בנוסף, התביעה הצבאית ביקשה מבית הדין הצבאי להטיל על אזריה עונש מאסר של בין שלוש לחמש שנות מאסר. הרכב השופטים, בראשות אל"ם מאיה הלר, גזר על אזריה מאסר של שנה וחצי - עונש הנחשב מקל ביחס לעבירת ההריגה בה הורשע החייל.

אזריה בהגשת הערעור בבית הדין הצבאי, בשבוע שעבר
אזריה בהגשת הערעור בבית הדין הצבאי, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

דעת המיעוט בקרב השופטים, המיוחסת לשופט אל"ם כרמל ווהבי, סברה כי יש להטיל על אזריה עונש מאסר משמעותי יותר, שינוע בין שנתיים וחצי לחמש שנות מאסר. בהכרעת הדין ציינו השופטים כי הם סברו שיש לגזור על אזריה עונש הממוקם ברף התחתון.

אם אכן תגיש התביעה הצבאית את ערעורה, יהיה עליה לעשות זאת כבר בימים הקרובים. אם כך יקרה, ערעורה יצטרף לזה שהגיש עורך הדין יורם שפטל, סנגורו החדש של אזריה. בערעור שהוגש מטעם עורך דינו של אזריה נכתב כי על בית הדין הצבאי לערעורים לקבוע כי "הכרעת הדין המרשיעה תעבור מן העולם, והמערער (אזריה) יזוכה מכל אשמה".  שני הסניגורים שליוו את אזריה מתחילת המשפט, עו"ד אייל בסרגליק ואילן כ"ץ, הפסיקו לייצג את החייל לאחר שבני משפחתו ועו"ד יורם שפטל החליטו לערער על ההרשעה.

בשבוע שעבר הכריע בית הדין הצבאי לערעורים כי ביצוע העונש של אזריה יידחה עד להכרעה בערעור. עד אז, ימשיך החייל לשהות במעצר פתוח - המקבילה הצבאית למעצר בית - בבסיס נחשונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ