מגעים להסדר טיעון עם גטאס; הפרקליטות צפויה לבקש שלוש שנות מאסר

בחדשות 10 פורסם כי ח"כ גטאס והיועמ"ש הגיעו להבנות לפיהן חבר הכנסת יורשע בהברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים; סניגורו ל"הארץ": הפרסומים אינם נכונים, יש עדיין פערים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ גטאס בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום ברחובות, בחודש ינואר

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) החשוד בהברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים מקיימים מגעים להשגת עסקת טיעון. ערוץ 10 דיווח הערב (שני) ערוץ 10 כי על פי ההסכם המתגבש,גטאס יודה בהברחת הטלפונים והפרקליטות צפויה לבקש לגזור עליו שלוש שנות מאסר. עם זאת, סניגורו הכחיש בשיחה עם "הארץ" כי הצדדים הגיעו להסכמות.

על פי הפרסום בערוץ 10, מנדלבליט וגטאס סיכמו כי חבר הכנסת יורשע בהעברת הטלפונים הניידים ובעבירות של קבלת דבר במרמה, אך הם חלוקים בעניין העמדתו לדין בגין סעיף איסור פעולה ברכוש למטרות טרור. עוד דווח כי גטאס טרם השיב להצעת הפרקליטות להסדר טיעון אך בסביבתו אמרו כי "הכיוון הוא חיובי". בשבוע האחרון התקיים משא ומתן בינו לבין מנדלבליט בעניין הצעה.

עו"ד נמיר אדלבי, מצוות הסניגורים של ח"כ גטאס, אמר ל"הארץ" כי אכן התקיימו מגעים, אך יש עדיין פערים גדולים בין הצדדים. בצוות ההגנה של גטאס לא פוסלים את האפשרות שהמגעים לא יבשילו לכדי עסקה, וכי הדיווחים האחרונים הם הדלפות שנועדו להפעיל עליו לחץ. 

המשטרה חושדת כי גטאס יצר קשר עם האסיר הביטחוני וליד דקה הכלוא בכלא קציעות בגין רצח חייל צה"ל שביצע במסגרת חברותו בארגון החזית העממית הדמוקרטית. זאת, על מנת להבריח טלפונים ניידים לכלא. לפי משרד המשפטים, לצורך מימוש הקשר פגש גטאס את אחיו של האסיר, אסעד דקה, בתחנת דלק "דור אלון" בכביש 6 לכיוון צפון, שם העביר לו אסעד 4 חבילות המכילות 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים וציוד תקשורת נוסף.

באותו היום הגיע גטאס לכלא כשהוא נושא עליו את החבילות כשהן מוסתרות בתוך חולצתו וכן מסמכים נוספים. בעת כניסתו של ח"כ גאטס לכלא, כשעבר במכשיר המגנומטר, התריע המכשיר. חבר הכנסת אמר לסוהר כי ההתרעה נובעת מחגורתו, אך סרב להסירה ולעבור בשנית. הוא אמר לסוהר כי בשל היותו חבר כנסת יש לו חסינות מבדיקה גופנית.

על פי החשד, בהמשך אותו יום נכנס ח"כ גטאס לכלא עם הציוד, שם פגש את האסיר והעביר לו מסמכים. בהמשך נפגש חבר הכנסת עם אסיר אחר, באסל ביזרה, והעביר לו את ציוד התקשורת. לפי משרד המשפטים, "הנאשם היה מודע לכך כי ציוד התקשורת יועבר לאסירים ביטחוניים וכי קרוב לוודאי שיעשה בו שימוש שיפגע בביטחון המדינה".

בחודש ינואר שוחרר גטאס ממעצר הבית בו שהה במשך עשרה ימים, ונקבע כי חל עליו איסור להיכנס למתקני שב"ס. עוד נקבע כי גטאס יידרש לליווי בכל עת בידי אחד מהערבים לו במשך 30 ימים. במקביל, ועדת האתיקה של הכנסת החליטה להרחיק את גטאס מדיוני המליאה והוועדות לתקופה של שישה חודשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ