הורים ממרכז הארץ הואשמו בהתעללות פיזית ומינית בבנם בן הארבע

מעשי השניים נחשפו לאחר שהוצבו מצלמות בחדר בו אושפז בנם בבית החולים תל השומר. על פי כתב האישום, האב ביצע מעשים מגונים בבנו והאם הזריקה לגופו חומרים שסיכנו את חייו

שרון פולבר
"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון פולבר
"הארץ"

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד זוג הורים ממרכז הארץ בגין התעללות בבנם בן הארבע בעת שהיה מאושפז בבית החולים תל השומר. כתב האישום מייחס לאב שני מקרים של מעשה מגונה בילד, ולאם עבירות תקיפה והתעללות, לאחר שהזריקה לו חומרים אסורים.

ההורים נעצרו בחודש שעבר לאחר שהילד הובא לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר. הצוות הרפואי חשד כי ההורים מתעללים בבנם ועירב את המשטרה. השוטרים הציבו מצלמות נסתרות בחדרו של הילד, ובתיעוד החשד התחזק: האם החדירה חומרים לעירוי של בנה, והאב ביצע בו מעשים מגונים. מאז, ההורים נמצאים במעצר וכעת תבקש הפרקליטות להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

הבוקר הגישה עורכת הדין יעל הראל כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד השניים. לפי האישום, האב ביצע בילד מעשים מגונים בעת אשפוזו בבית החולים בעוד האם ישנה בסמוך, ואילו האם הזריקה פעמים רבות לעירוי של הפעוט מים בתוספת מלח שולחני ואמפולות של סודיום כלוריד. כתוצאה ממעשי האם, כך על פי כתב האישום, הפעוט שלשל, חומו עלה ונגרמו תנודות ברמת הנתרן בדמו. 

האם מואשמת עוד כי באחת הפעמים שבהם הזריקה לבנה מים עם מלח, רמת הנתרן בדמו עלתה בצורה קיצונית, ובכך נגרם סיכון ממשי לחייו והוא הועבר לטיפול נמרץ. על פי כתב האישום, גם לאחר מקרה זה, האם לא חדלה ממעשיה וגרמה לבנה לחבלות ולחוסר יציבות במצבו הבריאותי. מעשיה של האם כל העת בוצעו ללא רשות הצוות הרפואי ותוך כדי הסתרת פעולותיה.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי המייצגים את ההורים מסרו כי "האב מכחיש את המיוחס לו. הוא טיפל בילד מקומית בשל בעיה רפואית ממנה הוא סובל, ולא ביצע כל עבירה. באשר לאם, ככל שהיא עשתה משהו ממה שמיוחס לה היא ביקשה לטפל בילד למיטב הבנתה ולטובתו. היא מקווה להמשיך ולטפל בו באותה המסירות שבה טיפלו בו ובילדיה הנוספים עד היום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ