המשטרה עקבה אחרי חשודים - אך עצרה אותם רק אחרי שפרצו לבית

בידי המשטרה היו מספיק ראיות כדי להעמיד לדין את החשודים, אולם היא החליטה לבצע את המעצר אחרי שהחלו לפרוץ לבית משפחה ברמת גן. הדיירים היו בבית והתעוררו מירי השוטרים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזור המרדף ברמת גן, הלילה
אזור המרדף ברמת גן, הלילהצילום: דוברות המשטרה

המשטרה עקבה אחרי שני חשודים בפריצה במשך הלילה (חמישי), אך עצרה אותם רק אחרי שפרצו לבית משפחה ברמת גן. מיד לאחר הפריצה מסרה המשטרה כי היה מעקב צמוד אחרי החוליה, אולם מאוחר יותר טענה כי היחידה שעקבה אחרי החשודים איבדה אותם, ומצאה אותם כשיצאו מבית המשפחה. 

נמסר מהמשטרה גם כי התנהלה חקירה נגד החשודים בחודשים האחרונים וכבר נאספו ראיות נגדם הנוגעות למקרי שוד וגניבה שמספיקות להעמדתם לדין. עם זאת, הוחלט לעצור אותם רק אחרי שהתחילו לפרוץ לבית, לפי המשטרה. זאת אף על פי שלפי נהלי המשטרה יש למנוע חיכוך של אזרחים עם עבריינים גם במחיר של פגיעה בראיות.

עם תחילת המעצר, החשודים ניסו לברוח מהמקום והשוטרים ירו בהם. בגלל הירי בני המשפחה שהיו בבית התעוררו, אבל לא ידעו שהחשודים היו בביתם. כך סיפרו לגורמים שדיברו איתם היום. 

על פי החשד, השניים פרצו לבית ברחוב יאיר בשכונת רמת חן ברמת גן וניסו לגנוב רכב. לפי המשטרה, השוטרים במקום החליטו להעביר את הדיווח למוקד המשטרה כדי לקבל תגבורת, ובמקביל חסמו את הדרכים ברחובות הסמוכים. השוטרים, שבשלב זה לא ברור האם חשו בסכנת חיים, ירו לעברם, ופצעו אותם באורח קשה וקל. הם פונו לקבל טיפול רפואי. במהלך המרדף פגעו החשודים גם בכמה כלי רכב שחנו באזור. זמן רב לאחר האירוע נמסר מהמשטרה שהחשוד שנפצע קשה יצא מהרכב כשהוא מחזיק מברג ואיים לדקור את אחד השוטרים, ולאחר מכן נורה. 

מעצר חשודים בפריצה וגניבת כלי רכב הם תפקידה של היחידה שביצעה את המעצר, והיא נמדדת בכמות כתבי האישום המוגשים מדי שנה. 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ