גרמניה: עו"ד שמרון נפגש עם שגריר גרמניה ונציג תיסנקורפ ב-2015

על פי פרסום בידיעות אחרונות, פקידי ממשל בגרמניה אישרו כי השלושה נפגשו במסעדה בתל אביב בחודש דצמבר. בעבר טען שמרון כי לא שוחח עם נציגי שלטון בכל הנוגע לעסקת הצוללות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

עורך הדין דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו, נכח בפגישה עם נציג התאגיד הגרמני "תיסנקרופ" ועם שגריר גרמניה בארץ – כך דווח הבוקר (רביעי) ב"ידיעות אחרונות". על פי הפרסום, ממשלת גרמניה אישרה את דבר הפגישה, שהתקיימה בשלב רגיש של המגעים לרכישת הצוללות. אם השלושה דנו בפרטי העסקה, הרי שהדבר סותר טענות קודמות של שמרון לפיהן לא שוחח עם גורמי שלטון בנושא.

על פי "ידיעות אחרונות", פקידי ממשל בברלין אישרו כי שמרון נכח בארוחת צהריים במסעדה בתל אביב שאליה הזמין נציג תיסנקרופ מיכאל גנור את שגריר גרמניה קלמנס פון גטצה ב-22 בדצמבר 2015, וכי נושא הפגישה היה סוגיות פנים וחוץ פוליטיות וכלכליות. בדיווח צוין כי שמרון סירב להגיב לדברים.

דוד שמרון, ב-2015צילום: מוטי מילרוד

בעבר טען שמרון כי "לא טיפלתי מול גורמי מדינה כלשהם בסוגיית רכש כלי שיט על ידי מדינת ישראל". אלא שאחרי פרסום הפרשה נחשף כי שמרון התקשר ליועץ המשפטי של מערכת הביטחון, אחז בן ארי, והתרעם מולו על החלטת המשרד לצאת למכרז בינלאומי לרכישת כלי שיט שיגנו על אסדות הגז. בקשתו של שמרון היתה לתת את העסקה למספנה הגרמנית ללא מכרז, מבלי ליידע אותו כי הוא מייצג את המספנה. 

בחודש שעבר החליט פרקליט המדינה שי ניצן להורות על מעבר מבדיקה לחקירה פלילית בפרשת הצוללות וכלי השיט. במסגרת החקירה ייבדקו ההליכים לרכישת שלוש צוללות וארבע ספינות מהתאגיד הגרמני. לפי הודעת הפרקליטות, נתניהו איננו בין החשודים בפרשה.

במוקד הפרשה חשד לעבירות טוהר המידות. שמרון ייצג את גנור, נציגו של התאגיד גרמני תיסנקרופ, שחתם לאחרונה על מזכר הבנות לבניית שלוש צוללות חדשות לחיל הים הישראלי. נתניהו דחף בתחילה לכך ששלוש צוללות יתווספו לצי הקיים, ו-ב-2015 התנהלו מגעים בנושא מול התאגיד הגרמני. בנוסף, ראש הממשלה ביקש לרכוש שתי ספינות נגד צוללות. מערכת הביטחון ובראשה שר הביטחון לשעבר משה יעלון התנגדו להגדלת ארסנל הצוללות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ