הוארך מעצרו של אשר פרג' החשוד ברצח האחות בחולון

על פי החשד, אתמול שרף פרג' למוות את האחות טובה קררו בקופת החולים בעיר. בעקבות הרצח שבתה מערכת הבריאות הבוקר במשך שעתיים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרג' בבית משפט השלום בתל אביב, הבוקר
פרג' בבית משפט השלום בתל אביב, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

החשוד ברצח האחות טובה קררו בחולון אתמול (שלישי) הוא אשר פרג', ניצול שואה בן 77 תושב העיר. פרג' חשוד בגרימת מוות בכוונה תחילה ובהצתה במטרה לפגוע בבני אדם, ומעצרו הוארך הבוקר בשמונה ימים לאחר דיון בבית משפט השלום בתל אביב. בעקבות הרצח שבתה מערכת הבריאות הבוקר במשך שעתיים. 

טובה קררוצילום: מתוך עמוד הפייסבו

המשטרה דרשה לשלוח את פרג' להסתכלות פסיכיאטרית באופן מיידי. עו"ד אופיר כתבי, שמייצגת את החשוד, דרשה שהבדיקה לא תהיה בבית חולים שפועל תחת אחריות קופת חולים כללית "לאור האמוציות". היא גם דרשה שההסתכלות לא תעשה בבית החולים אברבנל בטענה שיכול להתקיים ניגוד עניינים, אולם בקשתה נדחתה.

השופטת רונית פוזננסקי כץ כתבה בהחלטתה: "החשוד גבה חייה של קורבן אשר במשך שנים, כפי שעולה מן החומרים שהוצגו בפני, עסקה בהצלת חיי אדם ומתן טיפול רפואי לאוכלוסייה רחבה. מדובר במקרה טרגי, אשר מציף בעיה רחבה אשר חוזרת חדשות לבקרים של אלימות מטופלים ומשפחותיהם כלפי צוותים רפואיים". השופטת ציינה כי "כל האמור מלמד על רף מסוכנות גבוה ביותר מצידו של החשוד, אשר לא חשש לבצע את זממו ומעשיו והביא לתוצאה החמורה ביותר האפשרית. דברים אלו נאמרים על רקע העובדה שמדובר בחשוד מבוגר בן 77 נעדר רישום פלילי לחובתו".

המקרה התרחש אתמול בקופת חולים כללית ברחוב קפלן בחולון. מחקירה ראשונית עולה שבשבוע שעבר בא פרג' למרפאה וקיבל חיסון נגד שפעת מידי האחות קררו. בעקבות תופעות הלוואי של החיסון הוא הרגיש חולשה, ומאז היה מגיע מדי יום לקופה וכועס על כך שנתנו לו את החיסון. הצוות הרפואי הסביר לפרג' שמדובר בתופעות לוואי מוכרות ושגרתיות, אך זה לא הרגיע אותו. אתמול הגיע פרג' לקופת החולים עם בקבוק ובו חומר דליק, ניגש ישירות אל המעבדה שבה היתה קררו והשליך את הבקבוק אל תוך המעבדה.‎

מרפאת כללית שבה אירע הרצח, אתמולצילום: דודו בכר

אמש נלקח פרג' לסניף המרפאה תחת אבטחה כבדה ושחזר את מעשיו. הוא אמר שהגיע למקום עם בקבוק מלא חומר דליק, אבל התעקש כי לא התכוון לפגוע באחות אלא רק להצית את המרפאה. לדברי גורמים המעורבים בחקירה, בני משפחתו של החשוד התריעו בעבר בפני גורמי רפואה ורווחה על הבעיות הנפשיות מהן הוא סובל, אך אמרו כי הוא לא היה אדם אלים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ