פרקליטו של נתניהו עו"ד דוד שמרון מסר עדות במשטרה

שמרון מסר עדות בפרשות הנוגעות לחשד לטובות הנאה ולקשרים בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
עו"ד דוד שמרון ב-2015
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד דוד שמרון, מסר אתמול עדות במשרדי להב 433 של המשטרה בפרשות טובות ההנאה וידיעות אחרונות, המכונות תיקי 1,000 ו–2,000.

שמרון, בן דודו של נתניהו, זומן לתת עדות בעקבות הגרסה שמסר לחוקרי ראש הממשלה בנוגע לתיק 2,000, שבמרכזו החשד שנתניהו ניסה לרקום עם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס עסקה לסיקור אוהד של ראש הממשלה בתמורה להחלשת החינמון המתחרה של ידיעות, ישראל היום. נתניהו טען בחקירותיו שעו"ד שמרון ידע על ההקלטות של שיחותיו עם מוזס ואף ידע מראש על הכוונה להקליט את מוזס. לאחר החקירה האחרונה של ראש הממשלה ביקשו החוקרים מנתניהו רשות לחקור את שמרון, והוא החליט לאפשר זאת והסיר את חסיון עורך הדין־לקוח שביניהם על מנת שזה ימסור את עדותו לחוקרים. 

בנוגע לתיק 1,000, שבמרכזו החשד שנתניהו ובני משפחתו קיבלו טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים מבעלי הון, ביקשו החוקרים לדעת אם שמרון, כעורך דינו של נתניהו, סבור כי מדובר בקבלת מתנות באופן המותר לפי החוק. 

שמו של שמרון נקשר גם בפרשת הצוללות, שנחקרת במשטרה תחת השם תיק 3,000, אך הוא לא נשאל שאלות בעניין, שכן פרשת כלי השיט מנוהלת ביחידה הכלכלית בלהב 433, ולא ביאח"ה. בפרשת הצוללות צפוי שמרון להיחקר תחת אזהרה כחשוד ולא למסור עדות פתוח כפי שעה היום. בחודש שעבר הורה פרקליט המדינה שי ניצן על מעבר מבדיקה לחקירה פלילית בפרשת הצוללות וכלי השיט. לפי הודעת הפרקליטות, ראש הממשלה איננו בין החשודים בפרשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ