שני שוטרים יהודים חשודים בתקיפת שוטר מוסלמי במסיבת פורים

ויכוח סביב שירה בערבית בתחרות קריוקי התפתח לקטטה המונית על רקע גזעני בין שוטרים יהודים למוסלמים. שוטר שנכח במקום: "זה היה מביך. הקללות שהם הטיחו לעבר השוטר המוסלמי היו בושה"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים, ארכיון
יניב קובוביץ

מסיבת פורים בהשתתפות שוטרים ממחוז תל אביב בשבוע שעבר הפכה לתגרה המונית על רקע גזעני, במהלכה החליפו שוטרים יהודים ומוסלמים מהלומות. הסיפור פורסם רק היום (שלישי) לראשונה בגלי צה"ל, בין השאר משום שבמשטרה ניסו להסתיר את קיומו של האירוע המביך.

שוטרים ממרחב דן, שנמצא תחת אחריות מחוז תל אביב, קיימו בשבוע שעבר מסיבת פורים באולם אירועים באור יהודה. בשעות המאוחרות של הערב, בתום הופעה של הזמר דודו אהרון, נערכה במקום תחרות קריוקי בין השוטרים, שכל אחד מהם נקרא לשיר.

בשלב מסוים עלה לבמה שוטר מוסלמי שמשרת במחוז והחל לשיר בערבית. מיד עם תחילת השיר החלו מספר שוטרים יהודים לצעוק לעברו שהם אינם מעוניינים לשמוע שירים בערבית וביקשו ממנו להפסיק. השוטר המוסלמי ביקש להבין מה מפריע להם, ואלה בתגובה צעקו וקיללו אותו, ואחד מהם אף השליך לעבר כוס מזכוכית שהתנפצה על הבמה. האירוע התפתח לתגרה, כאשר מספר שוטרים יהודים הגיעו לעזרתו של השוטר התוקף, בעוד שוטרים מוסלמים חשו לסייע לשוטר המוסלמי.

"זה הפך לקטטה המונית", סיפר אחד השוטרים שהיה במקום. "זה היה מביך. לכולם היה ברור מה קורה ולמה היא פרצה, אבל קשה היה להפריד בין המתקוטטים, שחלק שתו אלכוהול, והקללות שהם הטיחו לעבר השוטר המוסלמי היו בושה. רצינו לקבור את עצמנו במקום".

במחוז תל אביב טוענים שבזמן שהקטטה החלה המפקדים כבר לא נכחו במסיבה, משום שמדובר היה בשעה מאוחרת והם עזבו קודם לכן. הטיפול במקרה הועבר למחלקה לחקירות שוטרים ושני שוטרי יס"מ ממחוז תל אביב, החשודים בתקיפת השוטר המוסלמי, צפויים להיחקר בקרוב.

בתגובה לפרסום המקרה מסרו מדוברות המשטרה כי הם רואים בחומרה את התנהגות השוטרים במסיבת הפורים. "התנהגות זו לא מאפיינת את משטרת ישראל, שחותרת לתת שירות מיטבי לכלל אזרחי מדינת ישראל ופועלת לשילובם של בני ובנות כל העדות, הקהילות והדתות בשורות המשטרה", נמסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ