נציבות התלונות על השופטים לא תדון בתלונת סרבן גט שברח לחו"ל עד שיחזור לישראל

לפני חמש שנים חייב בית הדין את הסרבן לתת גט לאשתו, אך מאז הוא מעגן אותה. "אין לבוא ולהלין על בית הדין, כאשר המתלונן הוא זה שעזב את הארץ", קבע נציב התלונות על השופטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תלונה על בתי הדין הרבניים של סרבן גט שנמלט לחו"ל לא תיבחן עד שיחזור להתייצב בדיונים בעניינו. כך קבע נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין. לפי הנציב, התלונה, שעוסקת בהרכב שדן בתיק, תיבחן לאחר שהסרבן יתחייב למלא את החלטות בתי הדין בעניינו.

הנציב ציין כי כבר בשנת 2012 כתב בית הדין הרבני כי "מדובר בתיק עגינות קשה ביותר" וחייב את המתלונן לתת גט לאשה. אולם מאז הוא מעגן אותה וחי מחוץ לגבולות ישראל. הסרבן פנה לנציב וטען כי הפרוטוקול בבית הדין הרבני אינו משקף את הדיונים ואב בית הדין מורה מה ייכתב בו. בנוסף לכך, הוא טען כי לא הומצא לו העתק של חוות דעת פרטית המצויה בידי אשתו. 

המתלונן טען גם כי יש שיהוי במתן ההחלטה בתיק מפני שההרכבים שדנים בו התחלפו כבר שלוש פעמים. לפי הסרבן, היחיד שהיה בכל ההרכבים הוא אב בית הדין ש"מכתיב לדיינים החדשים את התרשמותו". בעקבות התלונה, השופט בדימוס ריבלין פנה לדייני בית הדין ולבאי כוחם של האשה והמתלונן. הדיינים מסרו כי הם משהים את החלטתם כדי לנסות ולמצוא פתרונות, וכי אם לא יצליחו יתכן שהתיק יעבור לבית הדין הרבני הגדול. "על בעל המעגן באכזריות כה רבה, ובמקביל מתלונן על רשויות המשפט השונות חדשות לבקרים נאמר עושה מעשה זמרי ומבקש שכר פנחס" – ציינו הדיינים בתשובתם.

בעקבות תגובות אלו כתב הנציב בהחלטתו כי "אין לבוא ולהלין על בית הדין אשר במשך שלוש שנים נמנע ממתן החלטה, כאשר המתלונן הוא זה שעזב את הארץ למרות צו עיכוב יציאה שהוצא נגדו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ