יותם ברגר
ג'קי חורי

שוטר יס"מ תועד מכה פלסטיני בשכונת ואדי ג'וז במזרח ירושלים, והמחלקה לחקירות שוטרים הודיעה כי פתחה בחקירת התקרית. התיעוד פורסם לראשונה ברשת ב'. 
על פי מח"ש, הבוקר (חמישי) זיהה השוטר את הנהג כמי שהתנגש ברכבו ביום שלישי, ביקש ממנו פרטים מזהים — ואז נגח, בעט בו והכה אותו בחלקים שונים בגופו. על פי החשד, הכה השוטר אדם נוסף שהיה במקום. השוטר עוכב לחקירה בחשד לתקיפה הגורמת חבלה של ממש, ובסיומה שוחרר למעצר בית והושעה מתפקידו. 

במשטרה גינו את האירוע. "מדובר בהתנהגות חמורה וחריגה שאינה עומדת בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה משוטרים במשטרת ישראל", נמסר ממשטרת מחוז ירושלים. "עם קבלת הסרטון השוטר הוצא לחופשה כפויה באופן מיידי, ובהמשך יוזמן לשימוע לבחינת המשך שירותו במשטרה". במחוז אישרו כי החומרים הועברו לבחינת מח"ש.

נהג המשאית מאזן אשובכי

נהג המשאית מאזן אשובכי אמר בשיחה עם "הארץ" כי מאז התקרית הוא לא מצליח לתפקד. "הוא תקף אותי בברוטאליות כזו שאני מרגיש כואב ומושפל", אמר אשובכי. "יכול להיות שכן פגעתי לו ברכב וזה קורה. אני יודע שבמקום יש מצלמות ואני לא בורח לשום מקום - הייתי מאתר אותו או מאתרים אותי ונותן לו את הפרטים. אני בסך הכל נהג ולא עבריין. אין שום דבר שיצדיק את ההתנהגות הזו. המזל שלי שמישהו צילם וכולם ראו מה שקרה. אני מקווה שהמשטרה וגורמי אכיפת החוק כן יטפלו בו".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר כי "התנהגות שוטר היס"מ שצולם תוקף באלימות תושב מזרח ירושלים היא חמורה ביותר וראויה לכל גנאי. התנהגות כזו פוגעת במשטרה כולה ונכון פעלה המשטרה כאשר השעתה מיידית את השוטר. אין מקום להתנהגות כזו של שוטרים ואני מקווה שמח"ש תמצה עימו את מלוא חומרת הדין בשל התנהגותו הפסולה".

חבר הכנסת יוסף ג'בארין אמר בתגובה לסרטון כי יש לפטר את השוטרים המעורבים. "הנה עוד עדות לברוטאליות של השוטרים וליחס הגזעני והבריוני כלפי התושבים הערבים", אמר ג'בארין. "פניתי לשר לביטחון הפנים ואני קורא מיד לפיטוריו של השוטר. השוטרים בשטח מפנימים את המסרים המסיתים של הדרגים הפוליטיים, לפיהם התושבים הערבים הם תושבים סוג ב' או ג', ונתינים חסרי זכויות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ