שניים נאשמים בהפעלת מטעני חבלה נגד מרגלית צנעני ומאיר שמיר

אבישי בן דוד ואבנר הררי מואשמים בניסיון רצח ובייצור נשק. לפי האישום, השניים הניחו מטען ברכב של הזמרת כי לא השמיעה שירים של הררי, ובמסרון שנשלח לה נכתב: "אם תגיעי לרדיו את והבן שלך מתים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבישי בן דוד (מימין) ואבנר הררי בבית המשפט, הבוקר
אבישי בן דוד (מימין) ואבנר הררי בבית המשפט, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

כתב אישום הוגש הבוקר (שישי) נגד אבישי בן דוד ואבנר הררי בגין הטמנת מטעני חבלה בכלי הרכב של הזמרת מרגלית צנעני ואיש העסקים מאיר שמיר ועבירות נוספות. כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר כולל עבירות ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק נשיאת נשק, סחיטה באיומים ועוד. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של השניים עד תם ההליכים בעניינם. 

על פי כתב האישום, השניים נהגו להיפגש בהרצליה בחנות הירקות שבבעלות הררי ולייצר מטעני חבלה על מנת להפעילם נגד אנשים שונים, על פי הזמנה מוקדמת ובתמורה לתשלום כספי. בן דוד למד את תחום הכנת חומרי הנפץ והחבלה, והכין את המטענים בדירת מסתור השוכנת בבניין שבו התגורר בראשון לציון.

על פי האישום, בן דוד הרכיב, הניח והפעיל את מטעני החבלה כגד איש העסקים מאיר שמיר, ברכבו שחנה במקום עבודתו ברמת החייל ובביתו הפרטי בשכונת צהלה בחודש דצמבר. בנוסף, השניים מואשמים שכחודש לאחר מכן הפעילו מטען ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני באזור, בעת ששהתה במסעדה סמוכה. על פי כתב האישום, הררי הקליט באחרונה כמה שירים שהושמעו בתחנות רדיו שונות בניהולו של אבי בן בסט. השניים החליטו להטמין מטען ברכבה של צנעני, המשדרת תכנית רדיו יומית באחת התחנות, לאחר שסירבה להשמיע את שיריו של הררי.

לאחר מכן, הפעיל בן דוד מכשיר טלפון סלולרי באמצעות כרטיס סים ללא בעלות ושלח מסרון מאיים לבן בסט: "אבי ערב טוב, שתדע שאנחנו אוהבים אותך אבל אם מרגלית תמשיך להגיע לרדיו אנחנו נעשה אותה ואת כל העובדים אוכל לעורבים! זה יהיה סדרתי! אתם לא תעשו אייפה ואייפה עם זמרים". כשתי דקות לאחר מכן, במסגרת תכנון המוקדם בין הנאשמים, שלח גם מסרון לצנעני: "פה זה לא אירופה פה זה ישראל! זה היה פרומו, אם תגיעי לרדיו את והבן שלך מתים!".

בנוסף החליטו השניים, מסיבה שאינה ידועה לתביעה, להביא למותו של שחקן הכדורגל קובי מוסא ממועדון "הפועל ניר רמת השרון" שברשותו אצטדיון גרונדמן. לפי האישום, בחודש פברואר הצטייד בן דוד במטען חבלה ונסע ברכב בעל לוחיות זיהוי מזויפות לאצטדיון, שם הצמיד מטען חבלה לרכבו של מוסא ונעצר על ידי משטרה.

בכתב האישום נכתב עוד כי לבן דוד היתה גישה חופשית לדירת מסתור בבניין בו התגורר בראשון לציון השייכת לאישה שחיה בבית אבות. בן דוד החזיק בדירה אמצעי נשק, חומרי חבלה וחומרים נוספים אשר שימשו את השניים להכנת מטעני החבלה. דירת אמצעי הלחימה שימשה את בן דוד כמעבדה לחומרי נפץ וכן למאגר כסף מזומן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ