זאב רוזנשטיין סירב להעיד נגד חברים בארגון הפשיעה של אברג'יל שניסו להתנקש בו

רוזנשטיין, שהובא תחת אבטחה כבדה לבית המשפט, הוכרז כעד עוין לאחר שסירב לענות לשאלות התביעה בדיון בפרשה 512. אחד מניסיונות ההתנקשות נחשב לפיגוע הפלילי החמור בתולדות המדינה

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוזנשטיין בדיון בעניינו, ב-2011 בבית המשפט העליון
רוזנשטיין בדיון בעניינו, ב-2011 בבית המשפט העליוןצילום: מיכל פתאל

העבריין זאב רוזנשטיין סירב הבוקר (ראשון) להעיד נגד בכירי הפשיעה המאורגנת בישראל בפרשה 512.

הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב נערך תחת אבטחה כבדה. מלבד רוזנשטיין, שזומן כעד מטעם הפרקליטות, נכחו בו גם הנאשמים, בהם יצחק אברג'יל ומרדכי חסין, שכתב האישום מייחס להם בין היתר שני ניסיונות התנקשות ברוזנשטיין בשנת 2003.  

בפתח הדיון הוכרז רוזנשטיין כעד עוין לאחר שסירב להשיב לשאלותיו של התובע, ניסים מרום, ואמר שוב ושוב: "כל מה שהיה לי להגיד מסרתי במשטרה" ו"אני לא זוכר". מרום שאל את רוזנשטיין על התקופה שלפני ניסיונות החיסול ונענה בשתיקה: "נסעת בשתי מכוניות כשאחת משוריינת נכון?", שאל התובע והוסיף: "כמה פעמים יצא לך להעיד נגד היריבים שלך?". התובע אמר לרוזנשטיין: "בוא לא נשחק משחקים בעולם שאתה בא ממנו אין מצב בעולם שאתה תעמוד ותעיד מול היריבים שלך". רוזנשטיין השיב לשאלותיו של עו"ד משה יוחאי המייצג את מאיר אברג'יל ואמר כי אין ביניהם "שום איבה" וכי הוא "לא חושש מאף אחד חוץ מאלוהים".  

על פי כתב האישום, שהוגש ביולי, האחים אברג'יל, חסין, אברהם רוחן ו-14 נאשמים נוספים, היו מאוגדים בארגון פשיעה בינלאומי שפעל בישראל ובמדינות שונות בעולם. לפי כתב האישום, הארגון פעל לפחות משנת 2002 ועד לשנת 2006. לפי הפרקליטות, הנאשמים עסקו בסחר בינלאומי בסמים מסוכנים בהיקפים נרחבים וביצעו עבירות אלימות חמורות בישראל במטרה לבסס את השפעתו ועוצמתו של הארגון מול יריביו. בכתב האישום נאמר כי במהלך 2002 הכריזו יצחק ומאיר אברג'יל על סכסוך בין הארגון לבין רוזנשטיין, עבריינים ממשפחת אוחנה והעבריינים פליקס ואסי אבוטבול. בפרקליטות סבורים שיצחק אברג'יל חשד כי המשפחות היריבות חברו יחד נגד ארגונו וכי הם אחראים לרצח אחיו יעקב אברג'יל.

על פי הפרקליטות, בין השנים 2002-2004 רצחו חברי הארגון של אברג'יל את העבריינים פליקס אבוטבול, דוד ביטון, וחנניה אוחנה. הם ניסו לרצוח גם את רוזנשטיין בכמה הזדמנויות. אחד מסעיפי האישום מייחס ליצחק אברג'יל ניסיון לרצוח את רוזנשטיין יחד עם נאשמים נוספים ב-2003. לפי האישום, הם הטמינו מטען חבלה ברכבו של רוזנשטיין והוא התפוצץ במכוניתו בגני התערוכה הישנים של תל אביב, סמוך למשרד נסיעות שהיה בבעלותו. רוזנשטיין עצמו, מאבטחיו ואנשים נוספים נפצעו בפיצוץ. לנאשמים מיוחסת גם התנקשות ברוזנשטיין בצ'יינג ברחוב יהודה הלוי בתל אביב בדצמבר אותה השנה. פיצוץ של מטען חבלה שהוטמן במקום גרם למותם של שלושה עוברי אורח ולפציעתם של כחמישים בני אדם שהיו באזור הפיצוץ, ובהם רוזנשטיין. התקרית הוגדרה כפיגוע הפלילי החמור בתולדות המדינה.

רוזנשטיין, בן 63, מרצה שתי תקופות מצטברות של 17 שנות מאסר. הוא הורשע במעורבות בפרשיית רצח, ניסיון חיסול יריביו וסחר במיליון כדורי אקסטזי בארה"ב.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ