מאסר עולם לגיטריסט "הברירה הטבעית" אילן בן עמי שרצח את בת זוגו לשעבר

בן עמי הורשע ברצח של דפנה בר ציון במכות פטיש לפני שלוש שנים. הוא חויב לפצות את בתה בסכות המרבי המותר בחוק - 258 אלף שקלים

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן עמי, היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב
בן עמי, היום בבית המשפט המחוזי בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) מאסר עולם על המוזיקאי אילן בן עמי שרצח את זוגתו לשעבר דפנה בר ציון באוגוסט 2014. בן עמי אף חויב לפצות את בתה של בר ציון בסכום המרבי המותר בחוק – 258 אלף שקלים.

דפנה בר ציוןצילום: עמוד הפייסבוק שלה

בעת הקראת הכרעת הדין אמר ראש הרכב השופטים, גלעד נויטל, כי בן עמי לא הוכיח שסבל מהפרעה נפשית או היה תחת השפעת אלכוהול בעת ביצוע הרצח וכי מדובר בנאשם "בלתי אמין ומניפולטיבי". בן עמי, המוכר כגיטריסט של להקת "הברירה הטבעית", הורשע בינואר ברצח, באיומים כלפי בר ציון ובעבירות של שיבוש הליכי משפט.  

בן עמי נעצר שלושה ימים לאחר מציאת גופתה של בר ציון, שלה נישא בספטמבר 2012. חצי שנה לאחר הנישואים, כך על פי כתב האישום שהוגש נגדו, התחיל בן עמי לנהוג בבר ציון באלימות על רקע התפרצויות קנאה. התקפי הזעם שלו כללו הרמת קול, שבירת חפצים ואיומים לפגוע באשתו ובשמה הטוב. איומים אלה תועדו בין היתר במסרונים. באפריל 2014 פנתה בר ציון לבית המשפט לענייני משפחה, שהוציא נגד בן עמי צו הרחקה והאריך אותו מעת לעת. אז עברו השניים להתגורר בנפרד.

חמישה חודשים לפני שנרצחה הגישה בר ציון תלונה במשטרה נגד בן עמי והצהירה שהיא חוששת לחייה. ב-14 באוגוסט, יום הרצח, בשעה עשר וחצי בבוקר, הגיעה בר ציון לדירתו של בן עמי בשכונת פלורנטין בעיר, לפי בקשתו. בין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר ביניהם. בן עמי ביקש לשקם את הקשר והציע לה להצטרף אליו לבילוי משותף בדירתה בצפת, אך בר ציון דחתה את הצעתו. בשלב זה החליט בן עמי לרצוח את בר ציון.

כלי הרצח היה פטיש ברזל במשקל של קילוגרם. "הוא התקרב אליה כשפנתה לעבר דלת הכניסה והלם באמצעות הפטיש בחוזקה בראשה של המנוחה פעמיים עד שנפלה", נכתב באישום. "בעוד המנוחה שרועה על הרצפה, כיסה הנאשם את ראשה בבגד והמשיך להלום בראשה באמצעות הפטיש מספר רב של פעמים. כתוצאה מהמכות נגרמו למנוחה שברים וחבלות קהות מרובות באזורים שונים של הראש שגרמו לנזק חמור למוחה והביאו למותה". בן עמי נמלט מהמקום, לקח את הפטיש איתו, ניקה אותו והשליך אותו במחסן כלשהו. הוא לקח את מכשירי הטלפון הניידים שלו ושל בר ציון, את שלו השליך בקרבת דירתו ואת שלה בספארי ברמת גן והתחבא במקומות מסתור במשך שלושה ימים. 

התובעת יעל הראל מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי אמרה לאחר גזר הדין: "זה סופו של רצח אכזרי מתועב ברוטלי שביצע הנאשם במנוחה דפנה בר ציון. שום דבר לא יחזיר את דפנה אל החיים אבל לפחות הנאשם יישב שנים ארוכות מאחורי סורג ובריח".

רונית, אחותה של בר ציון, ביקשה לאחר הדיון להודות לפרקליטות ולשופטים והוסיפה: "תודה לכל מי שעזרו לנו בשנתיים האלה. אנחנו נמשיך עם הכאב, זה מה שנותר לנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ