בנט: ראש ממשלה לא צריך להזמין כתבות ממו"ל עיתון

שר החינוך התייחס לפרסום ב"הארץ" לפיו נוני מוזס הציג לנתניהו כתבת מחווה המנגחת את הבית היהודי ובנט. "לא הבנתי מאיפה הכתבות האלה הגיעו", אמר, "והיום זה מתחבר"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

"מאוד לא נעים שראש ממשלה פונה למו"ל כדי שיעשו סדרת כתבות נגד הבית היהודי", אמר היום (שני) שר החינוך נפתלי בנט בתגובה לפרסום של גידי וייץ ב"הארץ" כי מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס הציג כמחווה לראש הממשלה נתניהו כתבה המנגחת את בנט והבית היהודי, במהלך שיחותיהם הנחקרות תחת תיק 2000.

בראיון לגלי צה"ל אמר בנט כי "אני חייב להגיד שלא הבנתי מאיפה הכתבות האלה, המצוצות מהאצבע, הגיעו, והיום זה מתחבר. אני מבין את הלוגיקה. אבל זה לא בסדר. ראש ממשלה לא צריך להזמין כתבות ממו"ל עיתון". הוא הוסיף כי "זה הדבר האחרון שהייתי מעלה על דעתי. די הופתעתי. רק ביום שישי חיברתי את הדברים שקרו אז".

הכתבה ב-Ynet שתקפה את בנט

על פי הפרסום של גידי וייץ ב"הארץ", באחת השיחות בין נתניהו למוזס אמר נתניהו כי היה מעוניין שמפלגת הבית היהודי בראשות בנט תישאר לאחר הבחירות קטנה ככל האפשר. הוא קבל בפני המו"ל על כך שהוא מגונן על בנט ועל ראש מפלגת כולנו, משה כחלון, ועוטף אותם בצמר גפן. מוזס הבין כנראה מה מבקש ממנו ראש הממשלה, ובאחת הפגישות הבאות ביניהם הודיע לו שנושא בנט טופל - כלומר, שראש הבית היהודי איבד את חומת ההגנה שנתניהו היה סבור שמוזס מעניק לו.

לפי כל הסימנים, הכתבה שאליה התייחס המו"ל היא זו שפורסמה ב-7 בדצמבר 2014, יום לפני פיזור הכנסת הקודמת. באותו יום הופיעה בכותרת הראשית של אתר ynet ידיעה שלפיה בנט, בשבתו כשר הכלכלה, התחייב לבנות 700 מעונות יום לגיל הרך, בעוד שבפועל נבנו רק 39 מעונות. "הצהרות לחוד - ומעשים לחוד", נכתב בפתח הידיעה. 

ביום שישי טען אביטל להב, העיתונאי שכתב את הכתבה, כי עורכי האתר השתהו עם פרסום הכתבה  וניסחו את הכותרות באופן שפוגע במכוון בבנט ובבית היהודי. "ידעתי שיש משהו פישי בטיפול בכתבה הזו כי היא התפרסמה שבוע וחצי או שבועיים לאחר שפרסמתי, ופרסמו אותה בראשית", אמר להב לערוץ 2. "מישהו רצה להשתמש בכתבה הזו בתור נשק. ידעתי בזמן אמת שעושים את זה כדי לתקף אותו, אבל לא ידעתי למה ולא שאלתי למה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ