מטופל זרק מסך על אחות בבית החולים אסף הרופא

המטופל, בשנות ה-50 לחייו, נעצר על ידי צוותי הביטחון שהגיעו למקום, ונמצא כעת בחקירת משטרה. "הנהלת המרכז הרפואי תגלה אפס סובלנות כלפי איומים", אמר מנהל בית החולים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

מטופל במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים אסף הרופא תקף היום (שני) אחות וזרק עליה מסך מחשב. המטופל, בשנות ה-50 לחייו, נעצר על ידי צוותי הביטחון שהגיעו למקום, ונמצא כעת בחקירת משטרה.

"שוב חווינו אירוע אלימות כלפי אחות במלר"ד באסף הרופא", אמרה מנהלת הסיעוד בבית החולים, תמי קנטי. "אני רואה בחומרה רבה אלימות מכל סוג שהוא כלפי צוות מטפל ומצפה מרשויות החוק למצות את הדין ולשמור על שלומם של האחיות והאחים". מנהל בית החולים בני דוידזון אמר כי "הנהלת המרכז הרפואי תגלה אפס סובלנות כלפי איומים ואלימות נגד עובדיה. אני קורא מכאן לגורמי האכיפה והחוק  פעול ביד קשה כלפי כל אלימות באשר היא".

אלימות מטופלים ומלוויהם כלפי צוותים רפואיים היא אחת הבעיות הקשות שעמן מתמודדים כיום בתי חולים ומרפאות של קופות החולים בקהילה. לפני כשבועיים מטופל שרף למוות אחות בקופת חולים כללית ברחוב קפלן בחולון, לאחר שלא היה מרוצה מתופעות הלוואי של חיסון שניתן לו במרפאה.

מחקרים וסקירות מהשנים האחרונות מראים כי הסיכון לאלימות במקום עבודה בארגוני בריאות הוא גבוה במיוחד בהשוואה למקומות אחרים וכי הבעיה הולכת ומחמירה. בשנים האחרונות התקיימו כמה שביתות מחאה והזדהות בבתי חולים בישראל, על רקע תקיפות צוותים רפואיים בידי מטופלים ובני משפחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ