עובדי ווקף נעצרו בחשד שתקפו אנשי רשות העתיקות בהר הבית

במועצה האיסלאמית אמרו כי הארכיאולוגים הישראלים ניסו להוציא אבנים מהמתחם בניגוד לסטטוס קוו בהר, אך ברשות טוענים כי לא היתה להם כל כוונה כזאת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה עצרה הלילה ארבעה עובדים של המועצה האיסלאמית (הווקף) בחשד שהיו מעורבים אתמול בתקיפת אנשי רשות העתיקות בהר הבית. לטענת גורמים בווקף, התקיפה התרחשה על רקע ניסיון של הארכיאולוגים להוציא אבנים מהמתחם, דבר המנוגד לטענתם לסטטוס קוו בהר. אתמול נעצרו שישה עובדים נוספים, ארבעה מהם נותרו במעצר. 

גורם ברשות העתיקות אמר הבוקר (שלישי) ל"הארץ" כי הסיור נועד לבחון מקומות שבהם יש סכנת התמוטטות בהר הבית, והתקרית החלה לאחר שאחד הארכיאולוגים הרים אבן שנפלה מהתקרה כדי לבחון אותה. הוא הוסיף כי לא היתה כל כוונה להוציא ממצאים כלשהם מההר.

להערכת גורם ישראלי בכיר המעורה בנעשה בהר הבית, אנשי הווקף החליטו "לחמם" את האווירה בהר לקראת חג הפסח. 

אתמול החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם המצב הביטחוני יאפשר זאת, יחודשו בהדרגה ביקורי שרים וח"כים יהודים וערבים בהר הבית, מיד עם סיום הרמדאן בסוף חודש יוני. ב-18 החודשים האחרונים נמנעה לחלוטין כניסה של נבחרי הציבור להר הבית כחלק מהניסיון למנוע הסלמה במקום.

נתניהו קיבל את ההחלטה בסיום דיון שקיים אתמול בנושא המצב בהר הבית, לקראת חג  הפסח וחודש הרמדאן שיחול אחריו. בישיבה השתתפו גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ראש השב"כ נדב ארגמן, ממלא מקום ראש המל"ל יעקב נגל ומפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל יורם הלוי. 

נתניהו החליט כי אם המצב הביטחוני ייוותר שקט עד אחרי הרמדאן בסוף יוני, ואם הערכת המצב של שב"כ ומשטרת ישראל תהיה חיובית - יחודשו ביקורי שרים וחברי כנסת בהר הבית לתקופת מבחן. זאת, תחת מגבלות שאותן יקבע מחוז ירושלים של משטרת ישראל. במהלך הפסח והרמדאן לא יורשו חברי הכנסת לעלות להר וההגבלות הקיימות יישארו על כנן.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ