16 ו-6 שנות מאסר לאב ולבן ממגדל העמק על הריגת שכנם שהתלונן על רעש

אליהו קריספיל ובנו מוטי דקרו את שכנם אנדריי נפומיאשצ'י ב-2015 לאחר שביקש מהבן להפסיק לנסוע על טרקטורון בגלל הרעש. נגזר על השניים גם לפצות את משפחת השכן ב-250 אלף שקלים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליהו קריספל ובנו מוטי בבית המשפט בנצרת, אמש
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר אתמול 16 שנות מאסר על אליהו קריספיל, תושב מגדל העמק שדקר בנובמבר 2015 למוות את שכנו, אנדריי נפומיאשצ'י, לאחר שהתלונן על רעש. תחילת הואשמו אליהו קריספיל ובנו מוטי ברצח שכנם, אך בכתב האישום המתוקן שהוגש כחלק מהסדר טיעון הואשם האב בהריגה ושיבוש הליכי משפט. הבן הואשם בסיוע להריגה ושיבוש הליכים. על הבן נגזרו שש שנות מאסר.

לפי כתב האישום המתוקן, ביום התקרית רכב מוטי קריספיל בשעות אחר הצהריים על טרקטורון ליד ביתו. נפומיאשצ'י ירד אל הרחוב וביקש ממנו להפסיק לנהוג על הטרקטורון כי הרעש עשוי להעיר את בתו הפעוטה. בין הצדדים התפתח ויכוח, שלאחריו עלה נפומיאשצ'י בחזרה לביתו, ואילו האב והבן החליטו לפגוע בשכן.

האב הצטייד בשני כלים חדים והבן בסכין מטבח באורך 19 ס"מ, ושניהם שבו אל הרחוב. קריספיל האב קרא קריאות מאיימות לעבר ביתו של נפומיאשצ'י במטרה לגרום לו לרדת שוב אל הרחוב, ואכן, השכן ירד למטה מצויד בלום ממתכת. בין קריספיל האב לשכן התפתח ויכוח קולני, והבן ניסה להרגיע את הוויכוח. השכן זרק את הלום הצדה וצעק לשניים כי ידיו ריקות, אבל אז התנפלו עליו האב והבן ודקרו אותו בחלקים שונים בגופו.

לפי כתב האישום, דקירה שביצע האב גרמה לאיבוד דם מאסיבי שכתוצאה ממנו מת השכן במקום. לאחר האירוע העלים האב את הכלים החדים והבן שטף את הסכין שהיתה מגואלת בדמו של השכן והחליף את בגדיו שהיו מוכתמים בדם.

בגזר הדין של השופטים בנימין ארבל, שאהר אטרש ויונתן אברהם, מפורטים ממצאים של תסקיר שירות המבחן. לפיהם, לקריספיל האב תשע הרשעות קודמות בתחום הרכוש, הסמים והאלימות, האחרונה שבהן משנת 2009, על עבירות שביצע בשנת 2006. בתסקיר נפגעי עבירה שצוטט בגזר הדין נקבע כי בעקבות האירוע נפגע ביטחונם האישי של בני משפחתו של נפומיאשצ'י והם חרדים לחייהם ולחיי קרוביהם בעת שהייה מחוץ לבית. עוד צוין בתסקיר כי הם מרגישים "פגועים ונטושים בידי מערכת המשפט נוכח הסדר הטיעון שנחתם עם הנאשמים ובגדרו הומרו העבירות המיוחסות להם מרצח להריגה בלבד", וכי חשוב להם שיוטלו על הנאשמים עונשי מאסר ארוכים שישקפו את חומרת מעשיהם.

בגזר הדין נאמר כי שני המורשעים ביקשו סליחה ממשפחת הקורבן והביעו חרטה. לבד מעונשי המאסר, נגזר עליהם תשלום פיצויים לאלמנה ולילדיו של השכן. על הבן לפצות את המשפחה ב-50,000 שקלים ועל האב – ב-200,000 שקלים.

עו"ד מיכה ואהובה גבאי, המייצגים את אליהו ומוטי קריספל, מסרו כי "כבר בתחילה סברה ההגנה כי אין מדובר ברצח, ואכן לאחר שמיעת כל ראיות התביעה רמזו השופטים לתביעה כי יתקשו לבסס הרשעה ברצח. כך נולד כתב אישום מתוקן של הריגה לאב וסיוע להריגה לבן". לדברי עורכי הדין, הבן "נקלע למקום הלא נכון בזמן הלא נכון והוא משלם מחיר על מעשה אביו". לגבי העונש שנגזר על האב מסרו עורכי הדין כי הוא "חמור מאוד ולא לקח בחשבון את כלל הנסיבות, וההגנה שוקלת בכובד ראש הגשת ערעור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ