השוטר שהיכה את העובד בסופר יודה יועמד לדין משמעתי

השוטר יועמד לדין על שימוש בלתי סביר בכוח והתנהגות שאינה הולמת כלפי העובד. במח"ש קבעו שהטיפול במקרה לא היה מקצועי וכי השוטרים במקום השתמשו בכוח מופרז

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השוטר בן אדרי, שהכה עובד של "סופר יודה" בתל אביב במאי 2015, יועמד לדין משמעתי. כך קבעה היום (חמישי) המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). השוטר יועמד לדין על שימוש בלתי סביר בכוח והתנהגות שאינה הולמת כלפי המתלונן.

ההחלטה לגבי ארבעה שוטרים נוספים שהיו מעורבים באירוע הועברה לבחינת מחלקת המשמעת במשטרה. עוד הוחלט להעביר לגורמים המוסמכים במשטרה את בחינת התנהלות השוטרים בתחנה, שעל פי החשד הקניטו את המתלונן.

מייסם אבו אלקיען, עובד הסופר שהוכה במרכז תל אביב, בביתו בחורה

מהחקירה עלה כי המתלונן, העובד בסופר יודה, נחשד על ידי אדרי ושוטרת נוספת שהיו במקום משום ששוחח בטלפון הנייד שלו בשפה הערבית. השניים, שהיו בלבוש אזרחי, ביקשו מהמתלונן להזדהות. המתלונן סרב לדרישה, ביקש שיציגו לו תעודות שיוכיחו שהם שוטרים ודרש שיגיע למקום שוטר לבוש במדים. מנהל הסניף התערב ואמר לשוטרים שהאיש הוא עובד שלו והזמין אותם להיכנס לסניף כדי למנוע מהומה. אך השוטרים סרבו.

חברי הצוות של השוטרים באו למקום ונוצרה התקהלות של שוטרים, עובדי הסופר ועוברי אורח. הצדדים החלו לדחוף האחד את השני והשוטרים ניסו להשתלט על המתלונן. במהלך ההשתלטות, סבורים במח"ש, נעשה שימוש בכוח לצורך מעצרו של המתלונן על ידי השוטרים החשודים, בשלבים שונים של האירוע. בשלב מסוים, כאשר המתלונן הוחזק מאחור על ידי אחד השוטרים, הוא תפס בצווארו של שוטר אחר וחנק אותו. לאחר מכן השתלטו עליו השוטרים והורידו אותו לקרקע.

אמר המתלונן בעדות שנתן למח"ש כי הרגיש שנעשה לו עוול בעצם הדרישה שיזדהה. במח"ש קבעו שהטיפול במקרה לא היה מקצועי וכי השוטרים הובילו להסלמה, שהיתה יכולה להימנע. ההחלטה של המחלקה לחקירות שוטרים לבחון את התקרית במישור המשמעתי או הפיקודי, ולא במישור הפלילי, התבססה גם על כך שבאותו הזמן שרר מצב הביטחוני קשה וברחבי הארץ אירעו פיגועי דקירה רבים.

בעדותו במח"ש טען המתלונן כי בזמן שנחקר ספג הקנטות מהחוקרים. טענות אלו, שאינן חוצות את הרף הפלילי, יועברו אף הן לבחינת הגורם המוסמך במשטרת ישראל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ